جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

معاون وزیر ارشاد: بسترسازی برای برگزاری جشن چهارشنبه سوری جدی گرفته شود

تهران - ایرنا - معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بسترسازی برای برگزاری آیین های ملی و سنتی مانند چهارشنبه سوری و بروز شادی جمعی در جامعه به مانند عزاداری جمعی باید جدی گرفته شود.
معاون وزیر ارشاد: بسترسازی برای برگزاری جشن چهارشنبه سوری جدی گرفته شود
سیدهادی حسینی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: با توجه به وقایع ناگوار در نتیجه بی دقتی و بی توجهی برخی جوانان در آیین سنتی چهارشنبه سوری در سالهای اخیر، مسئولان باید برای کاهش آسیب ها و فراهم سازی بستر نشاط جمعی در جامعه تمهیدات لازم را تدارک ببینند.
وی برخورداری از نشاط مطابق با موازین اسلامی را از حقوق مردم جامعه و ظرفیتی مثبت برای همگرایی اقشار مختلف و تجدید روابط با خویشاوندان دانست و نقش فرهنگ غنی ایرانی و آیین های شادی بخش کهن ایرانیان همچون چهارشنبه سوری را در این خصوص مهم توصیف کرد. 
حسینی، چهارشنبه سوری را یکی از عناصر مهم سرمایه اجتماعی ایرانیان توصیف کرد و گفت: این شب یکی از جشن های نشاط آور ایران باستان بوده و برگزاری آن در شناسنامه فرهنگی ایران در جهان همچون سایر عناصر فرهنگی اهمیت دارد. 
وی با تاکید بر پرهیز از رفتارهای خشونت آمیز در برگزاری نشاط بخش این جشن، اقدام خلاف عده ای را مغایر با باورهای فرهنگی دانست و ادامه داد: بر پایه باورهای فرهنگی ایران باستان، در روز چهارشنبه سوری باید کینه ها و دشمنی ها را در آتش ریخت و سوزاند و آشتی و همدلی و همگرایی را جایگزین آن کرد.
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عنصر آتش در میان عناصر چهارگانه آب، خاک، هوا و آتش نقش مهم و با ارزشی برای ایرانیان دارد و نمادی از تاثیر گرما و روشنی در زندگی انسانها و نیز صلح و صفا و دوستی است. 
وی به تلاش دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران برای بازنمایی و قلب وقایع داخل کشور اشاره کرد و گفت: نباید اجازه دهیم چهارشنبه سوری سیاسی شود و به عنوان ابزاری در خدمت اهداف دشمنان قرار گیرد.
حسینی با تبیین نقش والدین، رسانه ها و مدارس در آموزش قشر نوجوان و جوان جامعه، فرهنگسازی و آموزش آیین چهارشنبه سوری به این قشر و نظارت بر رفتار فرزندان را در برگزاری بهینه و نشاط بخش این جشن مهم توصیف کرد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با انتقاد از برخی بدعت های نادرست در برگزاری این جشن افزود: از بین بردن این بدعت ها و اتخاذ تدابیر لازم انتظامی، زمینه بازگشت نشاط و آرامش به جشن چهارشنبه سوری را فراهم می سازد.

حسینی ابراز امیدواری کرد: همه خانواده ها و بویژه جوانان و نوجوانان علاقه مند به برپایی جشن چهارشنبه سوری، با استفاده از وسایل و امکانات بی خطر شبی به یادماندنی را به تصویر کشیده و مانع سوء استفاده دیگران شوند.

 http://www.irna.ir/fa/News/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم