کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

بیش از۱۰۰۰هکتار زمین ملی به مالکیت دولتی در آذربایجان غربی بازگشت

ارومیه - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: امسال با تلاش ماموران این سازمان و همراهی دستگاه قضایی، یک هزار و ۲۷ هکتار زمین ملی به مالکیت دولتی بازگشت.

رحمان وهاب زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امسال برای احقاق حقوق دولتی در اراضی ملی، بیش از یک هزار و ۱۰۰ پرونده در محاکم قضایی شهرستان های مختلف آذربایجان غربی تشکیل شده است افزود: از سال گذشته تاکنون سه هزار پرونده به نفع اداره کل مختومه شده است.

وی ادامه داد: با مختومه شدن این پرونده ها اراضی تصرف شده به دولت بازگشته است و علاوه بر استرداد این میزان اراضی ملی، بیش از پنج میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی نیز از متخلفان این بخش دریافت و به حساب دولت واریز شد.

وهاب زاده افزود: ماموران این اداره کل و یگان حفاظت منابع طبیعی با دقت در راستای جلوگیری از تضییع حقوق دولت و بیت المال تلاش می کنند که برای ارتقای موفقیت آنها همراهی مردم به ویژه روستاییان در سطح استان بسیار ضروری است.

وی با بیا اینکه آذربایجان غربی بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار عرصه ملی دارد که از این میزان افزون بر دو میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار را مراتع و ۱۰۱ هزار هکتار را جنگل ها تشکیل می دهد اظهارداشت: این شرایط نشان می دهد که باید در راستای بهبود کیفی مراتع در آذربایجان غربی بیش از پیش تلاش کنیم و این امر نیازمند همراهی مستمر مردم به ویژه بهره برداران است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۳ درصد از اراضی ملی در استان تحت حاکمیت دولت درآمده که این میزان بالغ بر دو میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار است افزود: آذربایجان غربی در حوزه مبارزه با زمین خواری و حفاظت از منابع طبیعی رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی توسعه جنگلها دست کاشت و احیای گونه های جنگلی را از اولویت برنامه های صیانت از منابع طبیعی آذربایجان غربی برشمرد و گفت: به لحاظ شرایط اکولوژیک منحصر به فرد در این زمینه از ظرفیتها و مشارکتهای مردمی استفاده می شود.

رهاب زاده هدف اصلی این طرح را توسعه سرانه فضاهای سبز دانست و افزود: حمایت از گونه های درختی مثمر و اقتصادی دست کاشت در اولویت برنامه های محوری اجرای این طرح قرار گرفته است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر 

http://www.mehrnews.com/news/3018597

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم