جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

آغاز داوری بین‌المللی کنفرانس «گردشگری و معنویت»

داوری آثار فرستاده شده به کنفرانس بین‌المللی «گردشگری و معنویت» با حضور اساتیدی از دانشگاه‌های آمریکا، اروپا و آسیا آغاز شد.

خبرگزاری میراث فرهنگی - گردشگری - کنفرانس بین‌المللی «گردشگری و معنویت» هفتم و هشتم بهمن‌ماه امسال در ایران برگزار می‌شود تا برای نخستین‌بار رویکرد معنوی گردشگری را فراتر از سفرهای زیارتی و مذهبی به بحث و بررسی بگذارد.
براساس آمارها، در حدود یک میلیارد و 160 میلیون نفر در سال 2014 در مسافرت‌های بین‌المللی به شکلی، گردشگری با آمیزه‌های معنوی را تجربه کرده‌اند.
معنویت در حقیقت ارتباطی آگاهانه بین درون فرد با محیط بیرونی برقرار می‌سازد که زمینه‌ساز تعمق و تفکر در کلیه اجزا و عناصر در سفر است. از این منظر، مقصد گردشگری از یک فضا و مکان صرف، به فضایی برای سفر و تجربه روحی ـ روانی ناب ارتقاء می‌یابد، جایی که در آن شاهد شکوفایی و برقراری ارتباط با نیروی برتر بوده و شرایط فرهنگی، مذهبی و اعتقادی عامل جهت‌دهنده فرد به حساب می‌آید.
تا کنون ١١٥مقاله به دبیرخانه این کنفرانس رسیده که هیأت داوران، ٦٠ مقاله را برای داوری در مرحله بعد، واجد شرایط دانسته‌اند.
این کنفرانس توسط اساتیدی از دانشگاه‌های بین‌المللی لانکاشایر انگلستان، فلوریدای آمریکا و مالایا و همچنین دانشگاه‌های علامه‌طباطبایی، تهران، تربیت مدرس، علم و فرهنگ، امام صادق (ع)، آزاد اسلامی، پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی در مشهد و موسسه تحقیقاتی و آموزشی امام خمینی (ره) با همراهی انجمن علمی گردشگری ایران داوری خواهد شد.
کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت به انگیزه توجه و تمرکز بر مؤلفه «معنویت» که عنصری جدایی‌ناپذیر از ماهیت گردشگری است و تا کنون در صنعت گردشگری ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است، برگزار می‌شود و در جریان آن موضوع گردشگری با محورهای فلسفه و دین، روانشناسی و اخلاق، فرهنگ و جامعه، مدیریت و اقتصاد، بحث خواهد شد.

مهلت ارسال مقاله به این کنفرانس 4 دی‌ماه تعیین شده بود و نتایج داوری‌ها 15 دی‌ماه اعلام می‌شود.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116488&Serv=2&SGr=24

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم