جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

قوانین گردشگری، نیازمند به‌روزشدن


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی، گردشگری استان ایلام گفت: در کنار به‌ روز شدن دفاتر گردشگری و فعالیت‌های آن‌ها، قوانین و مقررات صنعت گردشگری نیز باید خود را برای این تغییرات به‌روزرسانی و کارآمد کنند تا برای مشکلات احتمالی به موقع راهکار قانونی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، «عبدالمالک شنبه‌زاده» در نشست بررسی راهکارها و رفع موانع و مشکلات دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان ایلام که با حضور معاون امور اقتصادی استانداری ایلام و مدیران دفاتر در هتل زاگرس ایلام  برگزار شد، اظهار کرد: دفاتری در صنعت گردشگری برنده هستند که از فناوری اطلاعات به بهترین شکل در توسعه کسب و کار خود استفاده می‌کنند.

وی با بیان این‌که عرضه‌کنندگان سنتی نمی‌توانند در بازار رقابتی باقی بمانند مگر از همین حالا اقدام به روزآمد کردن شیوه‌های فروش و تبلیغات کنند، تصریح کرد: قوانین و مقررات صنعت گردشگری نیز باید خود را برای این تغییرات به روزرسانی و کارآمد کنند تا برای مشکلات احتمالی به موقع راهکار قانونی داشته باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی، گردشگری استان ایلام  ظرفیت‌های گردشگری ایلام را ظرفیت‌های زیادی دانست و تصریح کرد: در حوزه گردشگری اقدامات مناسبی انجام شده اما برای رسیدن به وضعیت مطلوب هنوز فاصله زیادی وجود دارد و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری می‌توانند در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان نقش اساسی و قابل توجهی داشته باشند.

شنبه‌زاده یکی از موارد بسیار مهم برای جذب گردشگران را ایجاد زیرساخت‌های گردشگری برشمرد و افزود: از 1500  اثر تاریخی استان بیش از 722 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و 33 رشته صنایع دستی نیز در این استان در حال تولید است که می‌تواند گردشگران بسیار زیادی را به استان جذب کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام با بیان این‌که توریسم درمانی نیز یک فرصت طلایی برای توسعه استان ایلام است، افزود: صنعت توریسم پی از صنعت نفت جایگاه ویژه‌ای دارد و باید مورد توجه قرار گیرد، چون با توسعه این حوزه و صنعت زمینه‌های توسعه پایدار و ایجاد اشتغال نیز فراهم می‌شود.

شنبه‌زاده با تأکید بر این‌که مرز مهران یکی از پرترددترین مرزهای کشور است  و فرصتی بسیار خوب برای توسعه استان ایلام باشد، گفت: برای گردشگران خارجی صنایع‌دستی متنوع و ارزان‌سازی و تغییر مدل باید در نظر گرفته شود که سبب جذب بیشتر گردشگران شود

وی در رابطه با مطالبه مدیران دفاتر مسافرتی  استان ایلام قول مساعد داد و گفت: همه مطالبات و پیشنهادت عزیزان دفاتر خدمات مسافرتی را به جد پیگیر و در دستور کار و اولویت قرار دهد.  

 https://www.isna.ir/news/97022514058/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم