جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

زاینده بی‌رود

زاینده رود این روزها با بسته شدن آب سد و کاهش بارندگی‌های پاییزه در برخی نقاط پرآب و در برخی نقاط بی رود است.

خبرگزاری میراث فرهنگی –  «زاینده ‏رود»، رود پرآب گذشته و بی رمق امروز همان رودی است که قرن‏ها منشأ زایش برای اصفهان بود اما بی موالاتی‌ها سبب شد تا طی دهه‌ گذشته خشک شود.
خشک شدن زاینده رود خبری بود که جامعه را در بهت فرو برد اما چه سود که امروز ثمره آنچه را می‌بریم که در گذشته انجام داده‌ایم.
مسئولان سعی بر آن داشتند تا با بازکردن سد زندگی را به زاینده رود بازگردانند اما به دلیل کاهش بارندگی در پاییز امسال با اتمام 28 روز زمان توزیع آب در شبکه‌های آبیاری استان اصفهان، رهاسازی آب از سد زاینده‌رود برای کشت پاییزه کشاورزان به پایان رسید.

چنانکه در حال حاضر تصویری که می‌توان از دو سمت پل خواجو داشت با یکدیگر متفاوت است.

در یک سمت رود جاری است و زندگی پرندگان جریان دارد و در سوی دیگر خبری از جریان یک رود نیست و تنها آبراهه‌ایست که به راه خود می‌رود.

هرچند گفته می‌شود در صورت بهبود وضعیت بارش‌ها در حوضه رودخانه زاینده‌رود می‌توان رهاسازی آب برای زنده نگاه داشتن رودخانه را در دستور کار قرار داد اما بر اساس آمار موجود، بارندگی در ایستگاه‌های شاخص حوضه زاینده‌رود از ابتدای مهر تا آذر  سال جاری ماه نسبت به سال گذشته بین 23 تا 84 درصد کاهش داشته است. در عین حال ایستگاه چلگرد به عنوان سرمنشا تامین آب زاینده‌رود، از اول سال آبی تا امروز فاقد برف بوده است.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116484&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم