جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

توسعه گردشگری علمی و ژئوتوریسم نیاز به آموزش دارد

یک کارشناس میراث فرهنگی گفت: توسعه گردشگری علمی و ژئوتوریسم نیاز به آموزش دارد.


مهدی بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره اهمیت آموزش‌های دانشگاهی در توسعه صنعت گردشگری اظهار کرد: تربیت علمی نیروی انسانی متخصص در رشته‌های مختلف گردشگری و جهانگردی از سوی دانشگاه‌ها می‌تواند در رسیدن کشور به اهداف و چشم‌اندازهای تدوین شده برای این صنعت، بسیار تأثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور دستیابی به توسعه پایدار گردشگری، آموزش در بدنه و نیروی انسانی شاغل در حوزه گردشگری و تربیت نیروی آماده به کار از اهمیت بسزایی بهره‌مند است.

بهاروند تصریح کرد: علاوه بر بحث آموزش، گونه‌هایی از گردشگری وجود دارد که کاملاً مرتبط با آموزش هستند که ازجمله آنها می‌توان به گردشگری علمی و ژئوتوریسم اشاره کرد که وابسته به امور علمی و آموزش در حوزه گردشگری است.

این دانشجوی دکترای رشته جغرافیای طبیعی ادامه داد: با توجه به ماهیت خدماتی بودن گردشگری، افرادی که در این صنعت مشغول به کار می‌شوند، باید آموزش دیده باشند. آموزش منابع انسانی در حوزه گردشگری و هتل‌داری به افزایش کیفیت خدمات و درنتیجه رضایت‌مندی گردشگران کمک خواهد کرد و باید از استمرار کافی برخوردار باشد.

وی اضافه کرد: دارا بودن مراکز آموزشی دانشگاهی، مراکز وابسته به دانشگاه‌ها، شرکت‌های آموزشی گردشگری، تجهیزات کمک آموزشی، استفاده از اساتید مجرب و صاحب‌نظر، برگزاری دوره‌های تجربه‌اندوزی و... از لازمه‌های دستیابی به آموزش موفق در این حوزه هستند.

بهاروند یادآور شد: بدین منظور مراکز آموزشی و دانشگاهی مختلفی در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند که رشته‌هایی مانند مدیریت جهانگردی، برنامه‌ریزی جهانگردی، اکوتوریسم، هتل‌داری و... در این مراکز تدریس می‌شوند و نیاز است فعالیت این مراکز بیشتر شود تا فارغ‎التحصیلان دانشگاهی بتوانند نیاز بازار گردشگری را جوابگو باشند.

 https://www.isna.ir/news/97023116958/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم