کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

کتاب «گردشگری سلامت در رویکردی جامع» منتشر شد

اتوجه به اهمیتی که توجه به گردشگری سلامت در حوزه سفر و سلامت دارد، عضو هیات علمی دانشگاه سمنان کتاب «گردشگری سلامت در رویکردی جامع» را منتشر کرد.

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری - در دو دهۀ گذشته، موضوعی که عمدتاً در رابطه با مفاهیم «سلامت» و «گردشگری» توجه روزافزون انواع ذی‌نفعان حوزه‌های سلامت و گردشگری را به خود معطوف نموده؛ «مسافرت با هدف سلامت» یا «گردشگری سلامت» است.
کتب، مقاالت، طرح‌های پژوهشی، رساله‌های کارشناسی ارشد و دکتری پژوهشگران و همچنین مطالعات و تحقیقات فعالان این دو حوزه، همگی مؤید اهمیت گردشگری سلامت در نزد محققان و تحلیلگران است.
کتاب «گردشگری سلامت در رویکردی جامع» که توسط «علی اصغر شالبافیان» عضو هیات علمی دانشگاه سمنان تالیف شده نیز به عنوان کتابی مقدماتی در این حوزه تلاش کرده‌است در 5 فصل مباحث موجود دراین بخش را مورد بررسی قرار دهد چنانکه چالش‌ها و شکاف‌های موجود در پژوهشها و مطالعات صورت گرفته در حوزۀ گردشگری پزشکی و گردشگری تندرستی گونه‌های گردشگری سلامت؛ به خصوص چالش‌های مرتبط با تعاریف و داده‌های آماری، اهمیت و ارزش اقتصادی گردشگری تندرستی و گردشگری پزشکی به عنوان ابزارهایی در جهت متنوع سازی اقتصاد،آمیختۀ بازاریابی نوین در حوزۀ گردشگری پزشکی، تحلیل و بررسی راهبردهای بازاریابی گردشگری پزشکی و تندرستی، تحلیلی جامع از رویکردهای سازمانی، چگونگی توسعه، ترفیع و ترویج گردشگری پزشکی و گردشگری تندرستی در کشورهای موفق و بعضاًرقیب،اهمیت و لزوم اولویت دهی به گردشگری سلا مت در نظام گردشگری جمهوری اسالمی ایران از جمله مهمترین موارد مورد بحث در این کتاب به شمار می‌آیند.

تدقیق و بسط موضوعات این کتاب در حوزۀ گردشگری پزشکی، در قالب دو کتاب دیگر با عناوین «بازاریابی محصولات گردشگری با رویکرد گردشگری پزشکی» و «راهنمای توسعۀ محصولات گردشگری پزشکی» منتشر خواهد شد؛ از اینرو تفصیل برخی از مطالب کتاب حاضر در دو کتاب دیگر آمده است.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116536&Serv=2&SGr=24

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم