جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

فرماندار نیشابور: نیشابور عضو اتحادیه شهرهای تاریخی جهان شد

 تاریخ: ۱۳۹۴/۸/۱۸فرماندار نیشابور:

نیشابور عضو اتحادیه شهرهای تاریخی جهان شد

فرماندار نیشابور گفت : پس از پیگیری‌های مستمر، نیشابور به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران و جهان به اتحادیه شهرهای تاریخی بزرگ دنیا (LHC) پیوست.

 خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی - دکتر مظفری با تبریک این عضویت تاریخی افزود:با بررسی و تصویب موضوع قدمت تاریخی نیشابور در نشست هیات مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی بزرگ دنیا به صورت اینترنتی نیشابوربه طور رسمی به عنوان پنجمین شهر ایرانی به عضویت اتحادیه شهرهای تاریخی و کهن جهان درآمده است.
او گفت: این موضوع با نامه «دایساکو کادوکاوا» شهردار کیوتو ژاپن و رئیس اتحادیه شهرهای بزرگ تاریخی جهان به طور رسمی اعلام شده است.
فرماندار نیشابورافزود: پیش از این نیز شهرهای اصفهان، شیراز، یزد و کاشان به عضویت این اتحادیه درآمده بودند.
او از نیشابور به عنوان یکی از شهرهای تاریخی و کهن جهان نام برد و گفت: تمدن هفت هزارو 500ساله این ابرشهر تاریخ و یافته‌های باستان شناسی سندی بر این موضوع است.
شهردار نیشابور نیز گفت: اتحادیه شهرهای تاریخی جهان با 108عضو و 15سال سابقه یکی از مهم‌ترین شبکه‌های تاریخی و فرهنگی شهرهای جهان و شهرهای آتن، بارسلون، وین، پاریس، بوستون، مونترال، هانوی، مکزیکوسیتی ، قونیه و استانبول از مهمترین اعضای این اتحادیه است.

حسینی افزود: 26شهر از آسیا، 2 شهر از آفریقا، 48 شهر از اروپا،  2شهر از شمال آفریقا، خاورمیانه، آسیای غربی و مرکزی، سه شهر از آمریکای شمالی و سه شهر از شهرهای اقیانوس آرام عضو این اتحادیه است.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی 

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116040&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم