کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

وای فای رایگان واینترنت پرسرعت دومزیت رقابتی نو درصنعت هتلداری

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین الملل ـ درراستای تلاش های رقابت آمیز جهانی درجلب رضایت مشتریان، یک هتل درابوظبی مدعی شد که سریع‌ترین اینترنت پرسرعت را درتمام هتل‌های جهان ارایه داده است. این درحالی است که درایران حتی در برخی هتل‌های 4 ستاره نیز امکان دسترسی به خدمات وای فای دراتاق‌ها وجود ندارد و مسافران تنها در لابی هتل اگر اتصال به شبکه برقرار باشد، مجاز به استفاده از خدمات اینترنت هستند.
هتل برج السراب در ابوظبی ادعا کرده است که سریع‌ترین سرعت اینترنت را درمقایسه با همه هتل‌های جهان به مسافران خود عرضه می‌کند.
مدیران هتل برج السراب در مینا می گویند که اخیرا با ارتقای سیستم خدمات Wi-Fi به 1.2 ( Gbps) گیگابایت درهر دقیقه به مهمانان خود امکان میدهد که از هر هتل دیگری درجهان سریعتر به اینترنت وسایت های آنلاین دسترسی داشته باشند.
این هتل به کاربران امکان داده است نرخ سرعت اینترنت این هتل را از طریق سایت hotelwifitest.com ارزیابی کنند که نرخ سرعت اینترنت دردسترس درهتل ها را درسراسرجهان آزمایش و اعلام می‌کند.
طبق مندرجات این وب سایت هیچ هتلی در سطح ملی یا بین المللی از نظر دسترسی به اینترنت پرسرعت به برج السراب نمی‌رسد. پیش از به روزرسانی خدمات اینترنت پرسرعت دراین هتل 270 مگابایت درهردقیقه (Mbps)بود که حتی این سرعت نیز از میانگین جهانی سرعت اینترنت که 100-250 Mbp است، بیشتر محسوب می‌شود.
درحال حاضر بالاترین سرعت اینترنت که هتل السراب در ابوظبی مدعی آن شده 240 -Mbps است درحالی که دردبی این رقم 48 مگابایت در ثانیه ثبت شده است.
رقم ثبت شده دررکوردسرعت اینترنت و خدماتWi-Fi خبر بسیار مهمی برای گردشگران به ویژه مسافران بخش کسب و کار وتجارت است که امکان بررسی 318 اتاق را دراین هتل لوکس دارند که اخیار افتتاح شده است.
صاحبان و گردانندگان این هتل ارایه این خدمات اینترنتی را مهم‌ترین و ویژگی منحصر بفرد این هتل می‌دانند که اینترنتی با بالاترین سرعت و کاملا رایگان به مهمانان خود می‌دهد.

دسترسی به اینترنت آن هم با سرعت بالا و با حداقل هزینه،از خواسته های مهم گردشگران ومسافران درهتل‌هاو تقریبا تمامی مراکز مهم مسافرتی و گردشگری جهان است. این موضوع به حدی اهمیت دارد که اکنون ارایه خدمات رایگان و تسهیلات ابتکاری دراین زمینه به یک مزیت رقابتی درمیان شرکت های مسافرتی و گردشگری جهان مبدل شده است.

اخیرا فرودگاه فرانکفورت درهمین راستا دست به ایجاد امکانات ویژه ای زده است که به مسافران تزانزیت امکان می دهد در مدت زمان انتظار برای تغییر پرواز خود از یک مقصد به مقصد دیگر بتوانند در فضایی کاملا اختصاصی و آرام و ساکت به کار وفعالیت فکری ویا مراقبه و تامل و استراحت بپردازند بی آنکه ناگزیر باشند محیط فرودگاه را ترک کرده و یا هزینه خاصی را بپردازند.

درایران هم موضوع دسترسی به اینترنت آن هم با سرعت بالا و با حداقل هزینه، از خواسته های مهم گردشگران ومسافران درهتل‌هاو تقریبا تمامی مراکز مهم مسافرتی و گردشگری است. هرچند که مدتی است که برخی هتلها بودجه خود را برای پاسخگویی به تقاضا برای Wi-Fi (وای فای) افزایش داده اند، با این حال این مشکل ازیک سو تحت تاثیر مشکلات عمومی مربوط به سرعت اینترنت ومسایل مربوط به پهنای باند در ایران وازدیگرسو ناتوانی برخی هتل‌ها در اتصال به شبکه های قابل اطمینان است.
یکی از مهمترین نیازهای مهمانان هتل‏ها و مشتریان کافی‏ نت‏ها، خدمات اینترنت پرسرعت است. علیرغم اینکه هتل‏ های کشورمان با استفاده از خطوط اینترنت پرسرعت (ADSL) به اینترنت متصلند اما عدم کنترل و مدیریت پهنای باند و میزان استفاده مهمانان و مشتریان از اینترنت موجب می‏شود ارتباط مهمانان بسیار کند و کیفیت خدمات ارائه شده به آنان بسیار پائین باشد. از سوی دیگر، محاسبات خدمات اینترنت ارائه شده به مهمانان اغلب بصورت دستی و با دردسرهای فراوان صورت می‏‏گیرد.
دربسیاری از هتل ها گردشگران برخلاف گرایشات جهانی دربازار هتلداری نه تنها هنوز شاهد دریافت هزینه جداگانه برای استفاده از اینترنت هستند، بلکه حتی با پرداخت هزینه اضافی باز هم امکان دسترسی به اینترنت با سرعت مطلوب وبا درصد اطمینان بالا دشوار است.
طبق آماری که از یک بررسی در این زمینه بدست آمده، تقریبا 60 درصد از هتلداران گفته اند که اینترنت پرسرعت رایگان ارائه داده اند و 30 درصد دیگر دسترسی کنترل شده به اینترنت را فراهم آورده اند که یا رایگان است و یا از مصرف میزان مشخصی به بعد، شامل هزینه می شود. در حدود 9 درصد از هتلها نیز برای اینترنت تعرفه مشخص بدون ملاحظه شرایط استفاده در نظر گرفته اند. تنها یک درصد از هتلها دسترسی به اینترنت پرسرعت را ارائه نمی کنند.
نتیجه نظرسنجی صورت گرفته حدفاصل 1392 تا 1394 صورت گرفت، 42 درصد از مجموع پاسخ دهندگان از میان خدمات و امکانات هتل ها، مهم ترین خدمت برای ایرانیان را امکان استفاده از اینترنت رایگان در هتل ها اعلام کرده اند.
با این حال برخی از هتل ها حتی نمی توانند اتصال به شبکه قابل اطمینانی ارائه کنند. برخی دیگر نیز همچنان بر دریافت هزینه جداگانه برای استفاده از اینترنت اصرار دارند. در این میان آنچه مشتریان را کلافه می کند آن است که حتی با پرداخت هزینه باز هم اینترنتی مطمئن در اختیارشان قرار نمی گیرد. با این حال هستند هتلهایی که بودجه خود را برای پاسخگویی به تقاضا برای Wi-Fi افزایش داده اند.
طبق آماری که از یک بررسی در این زمینه بدست آمده، تقریبا 60 درصد از هتلداران گفته اند که اینترنت پرسرعت رایگان ارائه داده اند و 30 درصد دیگر دسترسی کنترل شده به اینترنت را فراهم آورده اند که یا رایگان است و یا از مصرف میزان مشخصی به بعد، شامل هزینه می شود. در حدود 9 درصد از هتلها نیز برای اینترنت تعرفه مشخص بدون ملاحظه شرایط استفاده در نظر گرفته اند. تنها یک درصد از هتلها دسترسی به اینترنت پرسرعت را ارائه نمی کنند.

نکته دیگرآن است که شبکه های پرسرعت موجود در هتل ها ، خوراک جدیدی برای حملات هکری شده است .
از آنجایی که اکثر شبکه های یادشده، با استاندارد بی سیم کار می کنند و راه نفود به آنها نیز بسیار آسان است بنابراین هکرها با داشتن اندک آگاهی روی شبکه بی سیم از اینترنت پرسرعت هتل ها نهایت بهره برداری را می کنند.
بنابراین گردشگران ناگزیند زمانی که در اتاق هتل مشغول کار با رایانه دسکتاپ یا نوت بوک خود هستند مطمئن باشند که اگر هکری آن نزدیکی ها باشد می تواند وارد سیستم تان شده و اطلاعات شخص را پس از استفاده مجانی از اینترنت با خود ببرد.
اخیرا شرکت بین المللی Akamai Technologies که در زمینه عرضه سرویس‌های Cloud فعالیت می‌کند، لیستی را از سرعت اینترنت کشورهای مختلف دنیا تهیه کرده است .کشورهای حاضر در این لیست، بر اساس میانگین سرعت اینترنت بر مبنای مگابایت بر ثانیه یا همان Mbps طبقه بندی شده‌اند. کره جنوبی ، هنگ کنگ، سوئد، سوییس، هلند، لتونی، ایرلند، چک و فنلاند به ترتیب مقام اول تا 9 را درسراسرجهان دارند.

درنهایت ارایه اینترنت امن و پرسرعت تابعی از امکانات وخدمات اینترنتی درسطح ملی است. بنابراین اگر قصد رونق گردشگری درکشور مطرح باشد، توجه به کیفیت خدمات اینترنتی درهتل ها ودیگر مراکز گردشگری از موضوعاتی است که در کنار دیگر امکانات زیرساختی مستلزم توجه و رسیدگی جدی است.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116702&Serv=2&SGr=24

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم