کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

گردشگری نیازمند نگاه واقعی بدون ذوق زدگی است

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون گردشگری کانون بانوان بازرگان و کارآفرین کشور گفت: گردشگری نیازمند نگاه واقعی بدون ذوق زدگی است که این نگاه دقیق می تواند ضامن سرمایه گذاری ها و تصمیم گیری های درست در آیندۀ صنعت گردشگری شود.

رقیه حاتمی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گردشگری ایرنا، اظهار کرد: گردشگری در ایران به لحاظ نبود ساختار علمی و برنامه مدون با زمانبندی مشخص، مثل آبی شده است که خود راه خود را پیدا می کند و سعی می کند که خودش را با اتفاقات روز وفق دهد.
وی افزود: بازیگران صحنه گردشگری چه از بخش خصوصی و چه دولتی فی البداهه و نسبت به مسائل روز تصمیم گیری می کنند و این امر باعث می شود گاهی اقداماتی که مناسب و سازگار با رویدادهای روز باشد صورت نگیرد و انجام ساماندهی و برنامه ریزی اصولی به تاخیر بیافتد.
وی ادامه داد: نبود برنامه ریزی و تارگت (رسیدن به اهداف در زمان معین) متاثر از حرکت و سرعت فردی شرکت های فعال این حوزه در بخش خصوصی و به تبع آن بخش سیاستگذار و متولی، منجر به اتلاف وقت برای رفع معضلات ناشی از ناهماهنگی است.
وی درباره راهکار رفع کردن این ضعف نیز تصریح کرد: بهترین حرکت مسوولین و نمایندگان بخش خصوصی در حال حاضر، تدوین دقیق نقشه راه و طرح جامع راهبردی گردشگری کشورمان منطبق بر فرهنگ بومی و تقاضای بازار پسابرجام است.
این فعال گردشگری تاکید کرد: اگر نیازسنجی نسبت به تقاضا و وضع موجود منشاء علمی و مطالعاتی دقیق داشته باشد در آن صورت می توان توجه سرمایه گذاران را به این صنعت سوق داد.
وی خاطرنشان کرد: باید تربیت نیروهای تازه نفس و کارآزموده در همه حوزه ها از جمله مدیریت بخش های مختلف گردشگری، نیروهای خدمات ( سرویس دهی) و حتی پذیرایی، مطابق الگوها و استانداردهای جهانی و بدون هر گونه کاهلی و اغماض در کیفیت آموزش مورد توجه قرار گیرد و از شرکت های معتبر بین المللی و دارای سوابق طولانی برای همراهی و تحصیل نتیجه مطلوب استفاده کرد.
حاتمی پور تاکید کرد: ترمیم و بازسازی وضعیت کنونی هتل ها، مهمانسراها و آماده سازی آنها در حد قابل قبول می تواند بخش کمی از بحران اقامتی فعلی را حل و فصل کند و تجهیز ناوگان حمل و نقل هوایی، زمینی و ریلی در کمترین زمان ممکن، ما را ازنارضایتی و واپس گرایی گردشگران خارجی مصون خواهد کرد.
وی افزود: بخش خصوصی در سرمایه گذاری و ایده پردازی های نو به عنوان یک سرمایۀ فکری قابل اتکا و از ارکان قابل اعتماد است و در تمام کشورهای موفق حوزه گردشگری سرمایه گذاری علاقه مندان از مولفه های مهم موفقیت در بسط و توسعه گردشگری است.
حاتمی پور یادآور شد:ارائه آمار دقیق درخواست ها و تعداد صحیح ورود گردشگران خارجی باعث تصمیم گیری درست و تضمین سرمایه گذاری های آینده،تربیت نیروهای کارآزموده، اقامتگاه ها و سایر مسائل زیربنایی آینده گردشگری ایران خواهد شد و ضروری است که ارائه این آمار به دور از اغراق باشد.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا )

http://www.irna.ir/fa/News/81941188/


ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم