کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

فسیل‌های کرمان صاحب موزه ‌می‌شوند

 تاریخ: ۱۳۹۴/۸/۱۸

خبرگزای میراث فرهنگی – میراث فرهنگی - محمود وفایی در دیداری با محسن تجربه‌کار دیرینه شناس کرمانی با اعلام این خبر گفت: هنگامی که صحبت از جاذبه‌ها و قابلیت‌های گردشگری پیش می‌آید، برخی افراد فقط مناطق طبیعی، جاذبه‌های تاریخی و اشیا، قدیمی را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند.
وی با اشاره به فسیلهای مناطق فسیلی کرمان افزود: درکنار این جاذبه‌ها، گزینه‌های خاص‌تری را می‌توان انتخاب و از دیدن آنها لذت برد که این جاذبه طبیعی می‌تواند مجموعه فسیل‌هایی باشد که در مناطق فسیلی کرمان جمع آوری شده‌اند.
وفایی با بیان اینکه محمود تجربه کار بیش از 30 سال به جمع آوری مجموعه گوناگونی از فسیل‌های استان کرمان پرداخته است که جای تقدیر و تشکر دارد، تصریح کرد: با همکاری کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی برنامه‌های مهمی در راستای حفاظت از آثار فسیلی این دیرینه شناس کرمانی انجام می‌شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان  با تاکید بر این نکته که به دنبال فراهم آوردن محل مناسبی برای چیدمان و نگهداری این اشیاء هستیم اظهار داشت: امیدواریم با راه‌اندازی این موزه گام موثری در جذب گردشگر و توسعه تحقیقات فسیلی در استان و حتی کشور برداشته شود.
وفایی با بیان اینکه فسیل‌های ارزشمند و منحصربه‌فردی توسط  محسن تجربه کار  یافت شده است، افزود: خوشبختانه این فسیل‌ها مورد توجه فسیل‌شناسان، دیرین‌شناسان و زمین‌شناسان داخلی و حتی خارجی نیز قرار گرفته است‌.
در ادامه محسن تجربه کار دیرینه شناس کرمانی از برگزاری کنفرانسی با سخنرانی رئیس آکادمی علوم فرانسه در خصوص فسیل‌های یافت شده در مناطق مختلف استان خبر داد و افزود: این دعوت با همکاری اتاق بازرگانی انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد این فسیل‌ها از سوی هیئت علمی دانشگاه باهنر کرمان تأیید شده‌اند، اظهار داشت: 10 درصد دیگر نیز بزودی از سوی کارشناسان خارجی مورد تأیید قرار خواهند گرفت.
تجربه کار بیان داشت: موزه دیرینه شناسی مربوط به موجوداتی است که میلیون سال پیش زندگی می‌کرده‌اند و در شرایط خاص به سنگواره تبدیل شده‌اند و بیش از 228 هزار فسیل در این موزه نگهداری می‌شود.
وی بیان داشت: فسیل‌های گیاهی این موزه مربوط به زمانی هستند که بخش اعظمی از استان جنگل بوده و به دوره ژوراسیک یعنی 200 میلیون سال پیش بر می‌گردد.

تجربه تصریح کرد: در این موزه انواع موجودات دریایی از جمله صدف‌ها، مرجان‌ها، اسفنج‌ها، آمونیتها نگهداری می‌شود.

منبع خبر:خبرگزاری میراث فرهنگی

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116033&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم