جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

توسعه گردشگری ویژه معلولین در دستور کار قرار گرفت

توجه ویژه به وضعیت گردشگری معلولین و شهروندان کم توان حسی و جسمی حرکتی و مناسب سازی امکانات مورد نیاز آنان به عنوان یکی از برنامه های اولویت دار، در دستور کار دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گرفت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ سید کاظم خلدی نسب در نشست با نمایندگان سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به نیازهای معلولان جامعه، فراهم آوردن زمینه لازم به منظور مناسب سازی امکانات موجود به ویژه در بخش صنعت گردشگری را یکی از اولویت های کاری سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد و بر استقبال از برنامه های حمایتی سازمان بهزیستی به منظور شناسایی نیازمندی های این قشر از جامعه، پشتیبانی، رعایت حقوق شهروندی و نیز تلاش برای فراهم آوردن امکان سفر و گردشگری برای آنان تاکید کرد.

همچنین در این جلسه «دواتگران» مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی نیز نسبت به استفاده از توانمندی های تشکل های بخش خصوصی مرتبط با معلولین به عنوان بخش هایی که در ارتباط نزدیک با این قشر بوده و نیازهای آنان را بیشتر از سایرین درک نموده اند تاکید و گسترش همکاری های دو سازمان را در راستای حمایت از معلولین امری ضروری عنوان کرد.

لازم به ذکر است، برگزاری همایش های تخصصی در زمینه گردشگری معلولین، بهره گیری از توانمندی های معلولین در حوزه صنایع دستی، توجه به سرفصل های آموزشی مورد نیاز جهت آموزش نیروی انسانی، تشکیل کارگروهی با حضور نهادهای ذیربط در خصوص پیگیری و رسیدگی به موضوع و ... از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع خبر : خبرگزاری دنیای سفر

http://www.donyayesafar.com/n/4533ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم