جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

خانه گلشن میبد به لیست هتل های سنتی یزد پیوست

هتل گلشن میبد واقع در محله مهرجرد میبد با حضور استاندار یزد، مدیرکل میراث فرهنگی یزد، فرماندار میبد و جمعی دیگر از مسئولین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد؛ مدیرکل میراث فرهنگی یزد در این خصوص عنوان کرد: خانه گلشن میبد چند سال قبل توسط فرمانداری شهرستان خریداری شد و با همت شرکت تعاونی همیاری دهیاری ها و همچنین مشارکت میراث فرهنگی مرمت گردید که به دلیل پتانسیل بالای جذب گردشگر در این شهرستان و همچنین قابلیت های این خانه تاریخی به هتل تغییرکاربری پیدا کرد.

محمدمهدی شرافت افزود: در راستای مرمت و تجهیز این هتل حدود 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و اکنون با ظرفیت 12 اتاق، 6 سوئیت و 40 تخت کار خود را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی نیز در سال گذشته با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد ریال بدنه سازی و کف سازی بافت اطراف این پروژه را به انجام رساند.

این مقام مسئول همچنین از تلاش ها و زحمات سیدابوالقاسم حسینی مدیرعامل شرکت تعاونی همیاری دهیاری ها در راستای اجرایی شدن این پروژه تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است: خانه تاریخی گلشن که محل استقرار هتل گلشن میبد است متعلق به دوره قاجار است و در سال 82 با شماره 10877 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

منبع خبر : خبرگزاری دنیای سفر

http://www.donyayesafar.com/n/4602
ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم