جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

وجود یک تصویر امن، گردشگران را به ایران می‌آورد

  تاریخ: ۱۳۹۴/۸/۱۸

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری گفت: ایران یکی از امن ترین مقاصد گردشگری دنیا و منطقه به شمار می رود و امنیت و آرامش گردشگران باعث بهبود و رونق این صنعت درآمد زا در کشور می شود.

خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه مجلس: عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری گفت: ایران کی یاز امن ترین مقاصد گردشگری دنیا و منطقه به شمار می رود و امنیت و آرامش گردشگران باعث بهبود و رونق این صنعت درآمد زا در کشور می شود.

مهرداد لاهوتی، عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در گفت و گو با خبرگزاری میراث فرهنگی با اشاره به اهمیت برقراری امنیت برای گردشگران خارجی، گفت: مقوله امنیت را باید از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار داد. کشور ما در حال حاضر جز کشورهای امن دنیا به شمار می رود. به جرات می توان گفت ایران از بسیاری از کشورهای مدعی امنیت، امن تر است. از همین روست که ایران برای گردشگران مقصد و محیط بسیار امنی است. 

 او البته اهمیت امنیت جاده ای نیز اشاره کرد و گفت: موضوعی که باید مورد توجه قرار بگیرد امنیت در جاده هاست که اگرچه کارهای فراوانی صورت گرفته است، اما باید برای بهبود وضعیت امنیت جاده ها تلاش بیشتری انجام شود. ما جز کشورهایی هستیم که حادثه جاده ای زیادی داریم. البته از سال 84 این وضعیت بهبود یافته است. پس بنابراین این مقوله ای است که باید روی آن کار کرد.

 لاهوتی در ادامه تصریح کرد: در مجموع ما جز کشورهای برتر دنیا هستیم از نظر جاذبه ها و حرکت های خوبی که سازمان میراث فرهنگی آغاز کرده است و جای تقدیر دارد. البته سازمان میراث فرهنگی در تلاش است تا با 40 کشور دنیا حذف روادید انجام شود که کار بسیار پسندیده ای است. کنترل های امنتی از راه های مختلفی انجام می شود و لزومی ندارد ما روادید داشته باشیم. هرچه بتوانیم بروکسی های اداری را کاهش دهیم این موضوع برای گردشگری بهتر است و بدون شک امنیت بیشتری برای گردشگران به دنبال دارد. در این موضوع باید از سازمان میراث فرهنگی حمایت کرد. چون این سازمان به تنهایی نمی تواند این کار را به نتیجه برساند.

 نماینده لنگرود در مجلس در ادامه به امنیت و آرامش در هتل ها اشاره کرد و گفت: این روزها به سمت بهبود زیر ساخت های گردشگری می رویم. گردشگری نیاز به هتل های امن دارد. باید آسایش و آرامش لازم برای گردشگر ایجاد شود. اگر اینطور نباشد نمی توانیم آن سهمی که به تناسب جایگاه برتری که داریم در صنعت گردشگری دست پیدا کنیم.

 او اظهاراتش را اینچنین تمام می کند که «اگر قرار است ما از صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت بزرگ و درآمد زا بهره ببریم و بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، باید به موضوع امنیت و آسایش گردشگران دقت کنیم. مردم ما باید آموزش ببینند. مردم ما باید بدانند با گردشگران چه برخوردی داشته باشند. ما باید به قانون و حاکمیت احترام بگذاریم. وقتی دولت و نظام به کسی برای ورود به ایران ویزا می دهد، باید مورد احترام باشد. وزارت کشور مسئول برخورد با متخلفان مقابل قانون است». 

منبع خبر :خبرگزاری میراث فرهنگی 

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116025&Serv=2&SGr=24 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم