کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با موسسات فرهنگی بلغارستان

گسترش همکاریهای پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با موسسات فرهنگی بلغارستان ازجمله دانشگاه‌های این کشور در نشستی با حضور رئیس پژوهشگاه و سفیر بلغارستان در تهران بررسی شد.

خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی - سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه با اعلام آمادگی تمامی بخشهای پژوهشگاه برای همکاری فرهنگی با کشور بلغارستان گفت: قبل از آنکه این نشست تشکیل شود کشور ایران و بلغارستان تمایل زیادی نسبت به تعاملات مستمر فرهنگی داشتند.
او گفت: درحال حاضر همکاران و کارشناسان پژوهشکده‌های مختلف پژوهشگاه میراث فرهنگی با ارائه برنامه‌ها و اهداف خود آمادگی خود را برای برقراری تعاملات فرهنگی اعلام کردند.
رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به اهمیت حضور کارشناسان دوکشور در همایشها و نشستهایی که برگزار می شود، گفت: در آینده‌ای نزدیک همایش ملی باستان شناسی را در پیش رو داریم و در طول سال آینده نیز برنامه‌های دیگری قرار است توسط پژوهشگاه برگزار شود که کارشناسان و متخصصان میراث فرهنگی بلغارستان می‌توانند باشرکت دراین برنامه‌ها از نزدیک با ظرفیتها و توانمندیهای پژوهشگاه میراث فرهنگی آشنا شوند.
به گفته بهشتی٬ حضور کارشناسان و متخصصان فرهنگی در همایش‌ها و نشست‌ها این امکان را فراهم می کند که دو کشور فعالیت‌های مشترکی را با همفکری یکدیگر داشته باشند.
باقری سفیر سابق ایران در بلغارستان نیز در سخنانی به عمق روابط سیاسی دو کشور اشاره کرد و گفت: گفته می شود که عمر روابط دو کشور ایران و بلغارستان به 120سال می رسد اما مطالعاتی که در اسناد و تاریخ دو کشور صورت گرفته روابط دو کشور را 137سال می داند.
او گفت: تاریخ میراث ماست و ما باید امانتدار این میراث باشیم.
به گفته وی٬ ایران یکی از اولین کشورهایی محسوب می شود که استقلال کشور بلغارستان را به رسمیت شناخت و درحال حاضر ما 18 سال تاریخ گمشده روابط داریم که باید به جبران آن بپردازیم.
از سوی دیگر کریستو پولنداسکوف سفیر بلغارستان در ایران نیز به تعاملات و روابط فرهنگی دو کشور در دوره‌های متعدد اشاره کرد و افزود: ارتباطات خوبی همواره میان دو کشور ایران و بلغارستان وجود داشته است.
او گفت: دانشگاه بلغارستان با موزه ملی ایران می‌توانند روابط فرهنگی و همکاری های مستقیمی داشته باشند.
او افزود: وزیر امور خارجه بلغارستان چندی پیش تفاهم نامه ای در زمینه‌های مختلف فرهنگی٬ ورزشی و غیره امضاء کرد و ما نیز برای ادامه روابط فرهنگی در زمینه گردشگری٬ صنایع دستی٬ میراث فرهنگی و باستان شناسی برنامه‌های خیلی خوبی داریم.
سفیر بلغارستان در ایران همچنین تاکید کرد: سفارت و وزارت امور خارجه بلغارستان آمادگی خود را برای همکاری‌های فرهنگی اعلام و از این روابط پشتیبانی می کند.
او با اشاره به روابط تاریخی دو کشور ایران و بلغارستان افزود: روابط دیپلماتیک دو کشور همیشه خوب بوده و ایران دومین کشوری بود که پس از استقلال بلغارستان این کشور را به رسمیت شناخت. این درحالی است که ایالت متحده آمریکا 4 سال بعد کشور بلغارستان را به رسمیت شناخت.

دراین نشست رئیسان پژوهشکده‌های باستان شناسی، مردم شناسی، حفاظت و مرمت آثار تاریخی – فرهنگی، ابنیه و بافت‌های تاریخی – فرهنگی، زبان شناسی، کتیبه‌ها و متون و گروههای هنرهای سنتی، میراث طبیعی و گردشگری فعالیتهای این پژوهشکده‌ها و گروهها را بیان کردند.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116796&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم