جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

روستای صخره‌ای میمند میزبان جشن ثبت جهانی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: جشن ثبت جهانی روستای صخره ای میمند، 20 بهمن سال جاری در محل این روستای تاریخی برگزار می شود.

 خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی - محمود وفایی افزود: این جشن بزرگ با حضور معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، استاندار کرمان و جمعی از مدیران استانی در روستای تاریخی میمند برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: هماهنگی‌های گسترده‌ای به منظور برگزاری جشن ثبت جهانی میمند در سطح ملی و استانی انجام شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به معرفی روستای تاریخی میمند در ابعاد ملی و بین‌المللی و همچنین مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از این منطقه تاریخی به عنوان اهداف اجرای جشن ثبت جهانی این روستا نام برد.
وی حافظان اصلی آثار تاریخی را مردم و ساکنان مناطق عنوان و اظهار کرد: آذین بندی روستای میمند، برگزاری آئینی‌های سنتی، شعر و موسیقی محلی و نمایشگاه عرضه خوراکی‌های محلی و صنایع دستی و غیره از برنامه‌های جانبی این جشن ملی است.
ارتباط با فعالان عرصه گردشگری استان کرمان، بازدید از باغ فتح آباد و خانه حاج آقا علی رفسنجان، دیدار از نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و بازدید از بازار بزرگ و کاروانسرای وکیل کرمان از دیگر برنامه‌های رئیس سازمان میراث فرهنگی به کرمان است.
استان کرمان با 23 شهرستان بیش از هفت هزار اثر تاریخی دارد که از این تعداد 700 اثر ثبت ملی و سه اثر ارگ تاریخی بم، باغ شاهزاده ماهان و روستای صخره‌ای میمند ثبت جهانی هستند.

این استان دارای محوطه‌های متعدد تاریخی و باستانی و محورهای گردشگری است.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116818&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم