جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

رشد چشمگیر بازار جهانی صنایع دستی درسه سال آینده

طبق آخرین بررسی‌ها بازارجهانی صنایع دستی حدفاصل سال های 2015 تا 2019 همزمان با رشد گردشگری از رشد چشمگیری برخوردار خواهد شد.

خبرگزاری میراث فرهنگی _ بین الملل _ طبق آخرین بررسی‌ها بازارجهانی صنایع دستی حدفاصل سال های 2015 تا 2019 همزمان با رشد گردشگری از رشد چشمگیری برخوردار خواهد شد.
این بررسی‌ها که از سوی موسسه .researchandmarkets صورت گرفته حکایت از رشد بالای بازار جهانی صنایع دستی با نرخ 12 درصد در طول دوره مورد نظر دارد . همچنین اعلام شده است که عواملی چون کافی بودن سرمایه گذاری‌های کوچک اولیه برای راه اندازی ، تامین نیروی کار و مواد اولیه و نیز هزینه حمل و نقل مهم ترین محرک اولیه دررشد این بازار است. علاوه براین صنایع دستی منبعی مهم برای تامین ارز خارجی ودارای پتانسیل بسیار بالا برای صادرات است.
رشد گردشگری بین‌المللی و داخلی درکنار هم از دیگر عواملی است که پیش بینی‌ها را برای افزایش بازار صنایع دستی در دوره مورد نظر تایید می‌کند. به عنوان نمونه دولت ژاپن تا کنون چندین کمپین برای افزایش گردشگری کشور راه اندازی کرده است و افزایش حاصله در تعداد گردشگران که درماه های اخیر و به ویژه با کاهش ارزش ین ژاپن رخ داده، سبب افزایش فروش اقلام گوناگون در صنایع دستی این کشور شده است .
کارشناسان متفق القولند که رشد گردشگری سبب افزایش تقاضا برای کالاهای فرهنگی و خرید سوغات است که درعین حال سبب تقویت هنرهای بومی وصنایع محلی درمقاصد گردشگری می شود.
این بررسی همه انواع صنایع دستی را از صنایع چوبی و فلزی و انواع پارچه و لباس تا محصولات قلاب بافی و زری وجواهرات بدلی تا اشکال دیگر صنایع دستی را مورد توجه قرار داده است.
طبق همین گزارش صنایع دستی چوبی حدود 34 درصد از سهم بازار صنایع دستی را در سال 2014 دراختیار خود داشت. چین و نپال نیز به دلیل سنت‌های جذاب درساخت و ارایه تزیینات معماری چوبی با حکاکی های خاص درصدر این جدول بودند. ازدیگر سو تایلند نیز به دلیل تولید کالاها وصنایع دستی لاک الکل از چوب بامبو و منطقه آفریقا نیز برای آثار کنده کاری چوبی و اشیای بی جان با طراحی خاص افریقایی محبوبیت ویژه‌ای داشته است. درافریقا این نوع از صنایع دستی به ویژه منبع مهم وکلیدی درآمد برای کشور کنیا بوده است.
از نظر بازار مصرف کشور امریکا درسال 2014 مهم‌ترین بازار جهان بوده که 38 درصد سهم بازار جهانی را دارد. ایالات متحده بزرگترین شریک تجاری درمنطقه افریقا ست. تقاضای بسیار بالا درزمینه لوازم خانگی ، جوهرات و دیگر لوازم جانبی در صنعت مد مانند کیف‌های دستی و کمربند از مهم‌ترین محرک‌های رشد درمنطقه است.
دراین گزارش نام کمپانی‌های مهمی که دراین صنعت نقش بازیگران اصلی را دارند، قید شده که عمدتا شرکت های متعلق به منطقه آسیا هند و چین هستند.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116803&Serv=3&SGr=7

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم