جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

۳۰۰ هزار گردشگر خارجی به مازندران سفر کردند

ساری- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران شمار گردشگران خارجی به استان را در سال جاری ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا عصر سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیلات سفر با اشاره به هم‌جواری شمال کشور با کشور روسیه گفت: می‌توان از این ظرفیت‌ها برای افزایش گردشگران روسی به کشور به ویژه مازندران ایجاد کرد.

وی با اعلام اینکه ۳۰۰ هزار گردشگر خارجی داشته‌ایم، تصریح کرد: باید حساسیت سفر و گردشگری را در منطقه افزایش دهیم تا در جذب گردشگر و سهم خواهی بازار نقش داشته باشی و با توجه به اینکه بازار اصلی در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است خوشبختانه در سال جاری بارونق خوب درزمینهٔ گردشگری مواجه بوده‌ایم.

وی به دو اتفاق خوب در نوروز سال جاری نظرسنجی از مسافران نوروزی و تبلیغات اشاره کرد و افزود: باید اقلام تبلیغاتی در کل تعطیلات نوروز بین مسافران توزیع شود تا همه از این اقلام استفاده کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران در خصوص بخشنامه اداره کل منابع طبیعی، اذعان داشت: منابع طبیعی استان برای حفظ محیط‌زیست و آلودگی‌های بصری زباله‌ها وجود نداشته باشد کیسه‌های زباله در محل‌های اسکان مسافران برای جمع‌آوری زباله‌ها ارائه دهند تا این الگویی برای سایر استان‌ها باشد.

بزرگ نیا از انتخاب چند شهر نمونه گردشگری توسط وزارت کشور خبر داد و گفت: شهرهای ساری، بابلسر، بابل، رامسر برنامه‌های خوبی برای جذب گردشگر ارائه می‌دهند.

وی به داشتن تاریخ و معماری غنی استان اشاره کرد و افزود: نباید منتظر باشیم دیگران از استان یاد کنند باید اتفاق خوبی در خصوص شناساندن استان و شهرهای شاخص مازندران بیفتد.

وی با اشاره به تیرگی روابط بین ترکیه و روسیه شاهد حضور گردشگران روسی در کشور هستیم، گفت: از سهم بری بازار ایران از گردشگران خارجی یک ونیم میلیون است که باید با توسعه زیرساخت‌ها سهم مناسبی  از گردشگران خارجی داشته باشند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

http://www.mehrnews.com/news/3047521/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم