جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

آغاز مرمت و احیا سردر باغ ملی

آغاز مرمت و احیا سردر باغ ملی

دکتر عیسی علیزاده، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از مرمت و احیا سردر باغ ملی خبر داد و گفت: پروژه مرمت و احیای سردر باغ ملی از اول آبان ماه آغاز شده که عمده فعالیتها در این بخش به استحکام بخشی و مرمت سازه‌های سقف اختصاص دارد.

 خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی - دکتر علیزاده با بیان اینکه مرمت، تثبیت و پاکسازی کاشی‌ها و آجرهای نمای مجموعه یکی دیگر از اقدامات سازمان در این حوزه است، افزود: این فعالیتها براساس مطالعه، شناخت و آسیب شناسی نقوش و متون کاشی‌های از بین رفته صورت گرفته است.
 وی با اشاره به اینکه دفع رطوبت در پایه و پی سردر صورت گرفته است، ادامه داد: برای شناخت بهتر از وضعیت فتوگرامتری صورت گرفته که با این اقدام می‌توان نقوش از بین رفته را بهتر احیا کرد.
 مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه مرمت اتاق بالای سر در و تبدیل آن به فضای فرهنگی از جمله برنامه‌ریزی‌های پیش بینی شده برای سردر باغ ملی است، گفت: علاوه بر اینکه درب اصلی سردر نیز احیا و مرمت خواهد شد.
 به گفته او این فعالیتها با همکاری و کارشناسی میراث فرهنگی صورت گرفته و بیش از 6 ماه مرمت و احیای کامل این سردر طول خواهد کشید.
 علیزاده با اشاره به اینکه با توجه به نواقص نورپردازی سابق، نورهای سردر خاموش شده است، گفت: داربستها به گونه‌ای در محل نصب شده است که عبور و مرور معمول در میدان را دچار مشکل نکند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه مرمت سردر باغ ملی در راستای برنامه‌های سازمان و ارتقا کیفی و احیای بافت تاریخی منطقه 12 صورت گرفته است، افزود: مرمت و احیای سردر باغ ملی همسو با اتفاقات میدان مشق و در راستای بهبود بخشی به این فضا صورت می گیرد.

 منبع خبر : خبر گزاری میراث فرهنگی

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116014&Serv=0&SGr=0 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم