جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

موزه کتاب و میراث مستند ایران گشایش افتتاح شد

صبح امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از وزرا و چهره‌های فرهنگی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گشایش یافت.

خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی -  در این موزه بخشی از آثار نفیس خطی، کتابهای چاپ سنگی، اسناد تاریخی، تابلوهای نفیس، عکسهای تاریخی و اسناد مرتبط با برخی مشاهیر فرهنگی معاصر برای نخستین بار در معرض دید عموم قرار می گیرد.
این موزه، مکانی برای معرفی بخشی از منابع کتابی، میراث مستند کشور و بخشی از میراث جهانی است. هدف از راه اندازی این موزه  کمک به ارتقای ارزشهای فرهنگی در جامعه در راستای رسالت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران است.
'مجموعه تصویری ایران' حاوی بیش از 420 هزار فریم عکس است که در طول چهار دهه گذشته توسط یک تیم عکاسی حرفه ای با اشراف و مدیریت کامران قاجار، از میراث فرهنگی، طبیعت، محیط زیست، آداب و رسوم و آئین ها، مشاغل و مسائل اجتماعی عکاسی شده است.
در این مجموعه همچنین بیش از 31 هزار اسلاید و قطعه فیلم بی نظیر قبل از انقلاب اسلامی وجود دارد، این مجموعه در فهرست ملی حافظه جهانی ثبت شده است.
 آگاه سازی جامعه از وجود گنجینه میراث مستند، معرفی آرشیو ملی ایران، اشاعه فرهنگ و تمدن غنی ایران، اعتلای جایگاه مفاخر جامعه و صیانت ازکارکردهای این موزه عنوان شده است.

آیین گشایش موزه 'کتاب و میراث مستند ایران' صبح امروز شنبه 24 بهمن با حضور اسحاق جهانگیری و تعدادی از مقامات و مسئولان کشوری در محل کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116850&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم