جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

گوهرهای به کار رفته در آثار تاریخی بررسی می‌شوند

پژوهشکده حفاظت و مرمت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و موسسه توسعه گوهرشناسی ایران وابسته به دانشگاه شهید بهشتی گوهرهای به کاررفته در آثار تاریخی را بررسی می کنند.

خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی -  نازلی دارخال عضو کارگروه گوهر و بلور پژوهشکده حفاظت و مرمت با اعلام این خبر خاطرنشان ساخت که این توافق در نشست اخیر مسئولان پژوهشکده و دانشگاه شهید بهشتی صورت گرفت .
به گفته دارخال در این نشست که همزمان با راه اندازی آزمایشگاه گوهرشناسی موسسه توسعه گوهرشناسی ایران وابسته به دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، رییس دانشگاه، رییس دانشکده زمین شناسی شهیدبهشتی، رییس اتحادیه طلا جواهر و سنگ های قیمتی، رییس پژوهشکده حفاظت ومرمت آثار تاریخی – فرهنگی و چند تن از کارشناسان حضور داشتند.
او با اشاره به شروع فعالیتهای مشترک پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی – فرهنگی و دانشگاه شهید بهشتی گفت: کامران احمدی رییس پژوهشکده حفاظت و مرمت به عنوان یکی از اعضای اصلی کارگروه مرکز گوهرشناسی دانشگاه شهید بهشتی در این نشست برنامه‌های پژوهشکده حفاظت و مرمت را درباره شناسایی و بررسی گوهرباستانی بیان کرد.
بررسی زیورآلات به دست آمده از گورستانها
این کارشناس در ادامه از راه اندازی کارگروه گوهر و بلور در پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی- فرهنگی خبر داد و افزود: هدف از راه‌اندازی این کارگروه بررسی و مطالعه گوهرهای تاریخی و انجام طرحهای پژوهشی در این زمینه و همچنین شناسایی کانی های مختلف و منشا یابی آنها است.
او "کلیات فیروزه و روشهای حفاظت و نگهداری آن"، "بررسی گوهرهای به کار رفته در آثار تاریخی" و "بررسی و شناسایی زیورآلات به دست آمده از گورستانها و محوطه‌های پیش از تاریخ" را سه پروژه در دست اجرای کارگروه گوهر و بلور پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی- فرهنگی اعلام کرد.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116851&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم