جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

برگزاری برنامه «جشن سال نو» و «نور و صدا» در تخت جمشید

سرپرست پایگاه میراث جهانی تخت‌جمشید از برگزاری جشن مراسم «سال نو» و برنامه «نور و صدا» در ایام نوروز خبر داد.

مسعود رضایی منفرد به خبرنگار مهر گفت: برای برنامه‌ریزی برنامه‌های ایام نوروز، هفت کارگروه تشکیل دادیم که در آن افراد مختلفی از جمله باستان‌شناسان، همیاران میراث فرهنگی و فعالان گردشگری حضور داشتند. همچنین برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در ایام نوروز امسال راهنمای افتخاری نیز داشته باشیم.

وی افزود: برنامه «نور و صدا» مدتی است که  به دلیل بارندگی و مشکلات دیگر در تخت جمشید برگزار نمی‌شد. امسال در تلاش هستیم تا آن را اجرا کنیم اما هنوز قطعی نشده است. برگزاری این برنامه به شرطی است که بارندگی نباشد.

سرپرست پایگاه میراث جهانی تخت‌جمشید ادامه داد: مدتی پیش کارشناسان با همکاری دانشگاه صنعتی شریف بر روی گل‌سنگ‌های آثار تخت جمشید تحقیقاتی انجام دادند. نتیجه مطالعات و پژوهش‌های آنها در دست مطالعه است و پس از ارائه نتیجه مطالعاتشان، راهکارهای اجرایی برای مقابله با گل‌سنگ انجام خواهیم داد. آنها مدتی پیش آزمایش‌های مختلفی انجام داده و نمونه‌برداری کردند.

رضایی منفرد همچنین تصریح کرد: امسال برنامه مراسم سال نو، بیرون مجموعه تخت‌ جمشید با حضور افراد مختلف برگزار می‌شود؛ این برنامه نیز در دست بررسی است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

http://www.mehrnews.com/news/3557215

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم