جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

صادرات سوغات بخش مهم اقتصاد گردشگری است

ساری - معاون گردشگری اداره کل، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: صادرات سوغات می‌تواند یکی از بخش‌های مهم اقتصاد برمبنای گردشگری باشد.

مهران حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور مازندران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران، بیان کرد: در غرفه سوغات، تمامی سوغاتی‌های مازندران ازجمله شیرینی‌ها و مرباجات و ترشیجاتی و صنایع‌دستی که خاص استان مازندران است را با بسته‌بندی‌های جدید که علاوه بر معرفی فرهنگ مازندران جنبه تبلیغاتی نیز داشته باشد در معرض نمایش قراردادیم.

حسنی درباره انگیزه و هدف استان مازندران برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران بیان کرد: مازندران همواره یکی از مکان‌های موردتوجه گردشگران داخلی بوده است اما با توجه به اینکه در چنین نمایشگاه‌هایی حضور تمامی استان‌ها و بخصوص کشورهای خارجی را شاهدیم به دنبال بازاریابی و بازار افزایی هستیم.

وی تصریح کرد: در نمایشگاه امسال با ۵۰ متر غرفه و با توجه به تم نمایشگاه که خانه ایرانی بود سعی کردیم سبک و سیاق زندگی مردمان مازندران اعم از بحث بوم گردی، روستایی و شهری را به تصویر بکشیم.

حسنی گفت: علاوه بر نمایش سبک خانه‌های مازندران، تمامی کارکنان غرفه بالباس‌های محلی در غرفه‌ها حضور دارند تا نوع لباس مازنی‌ها نیز به نمایش گذاشته شود و روز پنج‌شنبه نیز بر اساس تقویم نمایشگاه به همراه ۱۵ استان کشور گروه ۱۲ نفری موسیقی فلکلور و آیینی استان مازندران در بخش موسیقی نمایشگاه شرکت خواهد کرد.

معاون گردشگری اداره کل، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: در این نمایشگاه برای اولین بار از کتاب دوزبانه میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز رونمایی می‌شود که به دو زبان انگلیسی و فارسی تمامی ظرفیت‌های استان را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کند.

 منبع خبر : خبرگزاری مهر

http://www.mehrnews.com/news/3559233

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم