جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

انقلاب میراث فرهنگی در اصفهان!

درحالی که اصفهان طی سالهای گذشته با چالشهای فراوان در حوزه تخریب میراث فرهنگی روبه رو بوده است اما شهردار اصفهان از انقلابی در حوزه میراث فرهنگی این شهر خبر داد.

خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی - اصفهان با راه اندازی مترو و چالش‌هایی که این بخش برای میراث فرهنگی و تخریب چهار باغ و میدان نصف جهان به همراه داشت همواره مورد سوال کارشناسان و خبرنگاران این حوزه بوده است.

با وجود تخریب‌هایی که در این حوزه اتفاق افتاده اما مهدی جمالی نژاد با تاکید بر آنکه تفاهم نامه‌ای میان شهرداری اصفهان  با پژوهشکده و معاونت میراث فرهنگی منعقد شده است گفت: از این پس شاهد انقلاب در میراث فرهنگی اصفهان خواهیم بود.
او با اشاره به اهمیت گردشگری و توسعه شهری افزود: توسعه‌ای که همراه با میراث نباشد برای ما ارزش ندارد با این وجود قبول داریم که توسعه در برخی مواقع با تخریب همراه بوده است. توجه داشته باشید در کشور ما به میراث فرهنگی بسیار زیاد اهمیت داده می‌شود . اما برای مثال در کشوری مانند عربستان که قدیمی‌ترین میراث بشری، خانه خدا، در آنجا قرار دارد، به اندازه ایران رعایت نمی‌شود و کعبه در میان آسمان خراش‌ها احاطه شده است.
 جمالی نژاد که در نشست خبری نهمین دوره جشن راهنمایان که به میزبانی اصفهان در حال برگزاری است حضور داشت در بخش دیگری از صحبتهایش به گردشگری اشاره کرد و گفت: با وجود آنکه گردشگری همچون گنجی برای توسعه کشور است اما توجه به آن را دیر آغاز کردیم. با این وجود می‌توان از طریق دیپلماسی شهری و خواهر خواندگی‌ها این مهم را توسعه داد.
شهردار اصفهان در ادامه از راه اندازی پارکینگ‌هایی برای اتوبوس‌های گردشگری خبر داد و گفت: با توجه به آنکه ایران در سال 2017 میزبان کنوانسیون راهنمایان و بخشی از میزبانی نیز برعهده اصفهان است سعی داریم در مکان‌هایی را در نزدیکی بافت تاریخی برای این امر در نظر بگیریم  تا دسترسی به بافت تاریخی تسهیل شود.
به گزارش CHN، اللهیاری مدیر کل میراث و گردشگری اصفهان نیز با تایید صحبتهای شهردار گفت: با همکاری بخش‌های مرتبط همچون پلیس راهور و بخش حمل و نقل به زودی شاهد تحولاتی در حوزه گردشگری خواهیم بود.

او همچنین از افزایش ظرفیت اقامتی اصفهان تا 20 هزار تخت تا سال آینده خبر داد و گفت: تاکنون کاربری 20 هتل تصویب شده است و تا سال آینده شاهد حضور بناهای تاریخی و تغییر کاربری آنها نیز خواهیم بود. سند ساخت هتل در شهر اصفهان در دست آماده شدن است و با محوریت میراث فرهنگی محقق خواهد شد.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

 http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116914&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم