کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

میراث فرهنگی سبزوار زیر سایه های برج های بلندمرتبه گم شده است

سبزوار-رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار گفت: متاسفانه خانه های قدیمی و میراث این شهرستان که از دوران قاجاریه برجای مانده است زیرسایه ساختمان های چندین طبقه گم شده است.

مسعود پسندیده  در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بزرگترین و بدترین میراثی که از شورای گذشته برای شهرستان به جا ماند بحث مرتفع سازی بود که لطمه جدی بر معماری شهری زد.

وی افزود: این موضوع بافت سنتی شهر را به شدت تحت تاثیر خود قرار داد چرا که کهن ترین  خانه های به جای مانده از دوران قاجار متاسفانه در سایه ساختمان های  چندین طبقه  پنهان شده است.

وی افزود:بودجه چندین میلیاردی دستگاه های دولتی سبزوار صرف خرید زمین و ساخت اقامتگاه می شود در حالیکه خانه های تاریخی ما بلا استفاده باقی مانده است.

وی افزد: با توسعه شهری و متفاوت بودن سلیقه ها تعدادی از شهروندان علاقه مند به  ایجاد برج های مسکونی هستند در دوره چهارم شورا  فضایی در پارک موتوری واقع در حاشیه شهر برای ایجاد برج های مسکونی در نظر گرفته شده  تا  افرادی که قصد سرمایه گذاری  در این حوزه را دارند وارد کار شوند.

پسندیده گفت:  هدف ما ایجاد رغبت برای سرمایه گذاری در بافت تاریخی  است  انتقادی به شهردار سبزوار وارد است چرا خانه ترشیزی که یک موقعیت ویژه سرمایه گذاری است برای دفتر سرمایه گذاری با کاربری اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر اظهار کرد: بودجه ما کفاف خریداری تمامی خانه های تاریخی این شهر را ندارد باید انگیزه و رغبت برای سرمایه گذاران را افزایش داد  تا با خرید خانه ها سرمایه گذاری های خود را تقویت کنند.

پسندیده با اشاره به ظرفیت بسیار بالای خانه های تاریخی سبزوار گفت: این شهر کمتر از کاشان نیست شهرداری به تنهایی قادر به خرید همه این خانه ها نیست مجموعه شهرستان و دانشگاه های  باید ورود پیدا کنند تا بگونه ای از این ظرفیت آثار کهن بهره برداری بهینه صورت گیرد.

وی ادامه داد: همه ادارات پیگیر هستند تا برای اقامت مهمانان  کشوری و استانی خود مهمانسراهایی را  خریداری کنند بودجه عمومی و چندین میلیاردی این ادارات متاسفانه صرف خرید زمین و ساخت ساختمان هایی می شود که صرفاً جنبه اقامتی دارد.

پسندیده گفت: این دستگاه ها به جای  ساخت یک مهمانسرا یکی از ۲۵ خانه تاریخی شهرستان را خریداری و از آن استفاده اقامتی وگردشگری  کنند.

رئیس کمیسیون گردشگری  شورای اسلامی شهر علت  واگذاری خانه ترشیزی  به سرمایه گذار، ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بافت تاریخی شهر است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

http://www.mehrnews.com/news/3563152

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم