کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

گردشگری شبانه به اصفهان باز می گردد

درحالی که طی روزهای گذشته اصفهان شاهد زاینده بی رود بود اما با باز شدن درهای سد برای نوبت زمستان، تا 20 اسفند شاهد زاینده رود پر آب و رونق گردشگری شبانه اصفهان خواهیم بود.

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – با وجود آنکه زاینده رود یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان به شمار می رود و بهانه ای برای گردش شبانه گردشگران است اما طی سالهای گذشته با خشک شدن آن شاهد بی رمق شدن زاینده رود و در نهایت زاینده بی رود بودیم.

این مهم نه تنها بخش کشاورزی بلکه حوزه گردشگری شبانه را نیز تحت تاثیر قرار داد چنانکه بی رمق شدن زاینده رود گردشگری شبانه اصفهان رانیز بی رمق کرد. چنانکه دیگر خبری از حضور گردشگران برای گرفتن عکس یادگاری با پل های تاریخی و زاینده رود پر آب نیست و تنها تعدادی از گردشگران به نظاره زاینده بی رود می نشینند.

دراین میان مسئولان سعی بر آن داشتند تا با بازکردن سد، زندگی را به زاینده رود بازگردانند اما به دلیل کاهش بارندگی در پاییز امسال با اتمام 28 روز زمان توزیع آب در شبکه‌های آبیاری استان اصفهان، رهاسازی آب از سد زاینده‌رود برای کشت پاییزه کشاورزان به پایان رسید.

اما با حضور بیش از 500 راهنمای گردشگری در اصفهان که برای شرکت در نهمین جشن راهنمایان به اصفهان آمده بودند مسئولان از جاری شدن آب در زاینده رود خبر دادند.
چنانکه از ابتدای اسفند ماه 32 متر آب در سد آبشار تحویل کشاورزان شرق اصفهان شد و زاینده بی رود دوباره زنده شد و به تبع آن گردشگری شبانه اصفهان جان دوباره ای گرفت.

اما مطابق تصمیم گیری ها تنها 20 روز این جریان ادامه خواهد داشت و درخصوص نوبت سوم تحویل آب زاینده رود در فروردین تصمیم گیری می شود و شاید مسافران نوروزی بی نصیب از زاینده پر آب باشند و باز به نظاره زاینده بی رود بنشینند.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116928&Serv=2&SGr=24

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم