جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

کمیته گردشگری پایگاه میراث فرهنگی ابیانه تشکیل شد

تهران - ایرنا - نخستین نشست کمیته گردشگری پایگاه ابیانه با موضوع ساماندهی گردشگری ابیانه در ایام نوروز با حضور دهیار ابیانه، مدیر اداره شهرستان، مدیر و کارشناسان پایگاه ملی ابیانه تشکیل شد.

به گزارش سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، احمد نجیبی مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی ابیانه با تبیین اهداف تشکیل این کمیته اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع گردشگری در ابیانه و اثرگذاری فوق العاده آن در حفاظت و توسعۀ پایدار ابیانه، بر آن شدیم با تشکیل کمیته ای مشورتی با حضور افراد صاحب نظر از نهادهای اجرایی، موضوعات حوزه گردشگری این روستای تاریخی را به بحث و تبادل نظر بگذاریم.
وی با اشاره به فرا رسیدن عید نوروز و افزایش چشمگیر آمار گردشگران در ابیانه، برنامه محوری در ساماندهی گردشگری ابیانه و تصمیم گیری در این زمینه با حضور مسئولان اجرایی را ضروری دانست.
دهیار ابیانه نیز در این جلسه با استقبال از تشکیل این جلسات همفکری، به بیان مشکلات گردشگری ابیانه در ایام عید نوروز پرداخت.
به گفته وی، علی رغم ساماندهی ترافیکی و فراهم کردن زیرساخت های خدماتی اولیه از سوی دهیاری ابیانه در سال های گذشته، این روستا در ایام نوروز با مشکلات عدیده ترافیکی مواجه است.
محمد عادلی در زمینه برگزاری نمایشگاه در ایام نوروز اعلام کرد: سرمایه گذارانی که برای برگزاری نمایشگاه مراجعه کرده اند، می توانند با اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نسبت به برگزاری نمایشگاه اقدام کنند.
در این جلسه حسین یزدانمهر مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز نیز با برشمردن مشکلات گردشگری ابیانه در سال های اخیر خصوصاً در حوزه ترافیک و برنامه ریزی بازدید تاکید کرد.
به گفته وی، علاوه بر برنامه ریزی برای نوروز باید به فکر آسیب شناسی و بهره وری از آن برای سال های بعد باشیم.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تدوین پیشنهادات پایگاه در قالب طرحی برای ارائه در کارگروه سفر استان به منظور بررسی تخصصی در کارگروه یاد شده مصوبه پایانی این نشست به شمار می رود.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

http://www.irna.ir/fa/News/81975662/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم