کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

گرمای دیروز تهران در۶۰ سال گذشته بی سابقه بود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به افزایش بی‌سابقه دمای روز گذشته(سه‌شنبه 4 لسفند) تهران تا ۲۴ درجه بالای صفر اشاره کرد و گفت: این افزایش دما در چنین تاریخی در ۶۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده و یک رکورد محسوب می‌شود.

خبرگزاری میراث فرهنگی – محیط زیست - احد وظیفه  با بیان این مطلب افزود: افزایش دمایی که در روز 4 اسفند در استان تهران ثبت شد در طول 6 دهه اخیر کشور، در چنین روزی بی‌سابقه بوده است.
وی این افزایش دما را یک رکورد عنوان کرد و گفت:‌ علت این موضوع می‌تواند عبور موج هوای گرم از جنوب کشور باشد که منجر به پدیده گرد و غبار و همچنین افزایش دما شد؛ البته گرمایش جهانی نیز یکی دیگر از علت‌های این افزایش دما است.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور همچنین به بررسی گرم‌تر شدن هوای کشور در دی ماه گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: بنابر بررسی‌های انجام گرفته دمای دی ماه سال 94 نسبت به زمان بلند مدت در کشور، گرم‌تر از بقیه سال‌ها بوده است.
وظیفه تصریح کرد: میانگین عددی طی مدت زمان 50 الی 60 سال گذشته یعنی بلند مدت نشان می‌دهد که دی ماه امسال افزایش دما را در کشور داشته‌ایم که این مهم از نیم تا 4 درجه بوده است.

وی در پایان تاکید کرد: علت اصلی این افزایش دما می‌تواند ناشی از گرمایش جهانی و انتشار گازهای گلخانه‌ای باشد که البته ایران و کشورهای جهان به کاهش آن اهتمام کرده‌اند.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116941&Serv=2&SGr=25

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم