جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

بوئینگ منتظر چراغ سبز آمریکا برای فروش هواپیما به ایران

بوئینگ اعلام کرد در شرایطی که منتظر چراغ سبز دولت آمریکا در مورد برداشته شدن تحریمها علیه ایران است، به ارزیابی پتانسیل فروش هواپیما به این کشور می‌پردازد.

 

خبرگزای میراث فرهنگی - حمل و نقل - مجله Business week در گزارشی به نقل از «رندی تینثت»، مدیر بازاریابی هواپیمای بوئینگ نوشت: مسلما پتانسیل فروش به ایران وجود دارد. این کشور 80 میلیون نفر جمعیت و ذخایر عظیم نفت و گاز داشته و ناوگان هواپیماهای مسافربری فرسوده‌ای دارد که هواپیماهای آن تنها چند ساعت در روز پرواز می‌کنند.
 مدیر بازاریابی هواپیمای بوئینگ در ادامه افزود: بوئینگ همچنین پتانسیل فروش هواپیما در منطقه خاورمیانه را فراتر از شرکتهای هواپیمایی بزرگی مانند امارات، قطر ایرویز و اتحاد ایرویز می‌بیند. تقاضا از این منطقه با وجود پایین آمدن قیمت نفت و کمتر شدن درآمد نفتی، همچنان از متوسط جهانی بالاتر خواهد بود.
بویینگ پیش بینی می‌کند ناوگان هواپیماهای مسافربری خاورمیانه با تقاضا برای 3180 فروند هواپیمای جدید به ارزش 730 میلیارد دلار، ظرف 20 سال آینده سه برابر شود.
 دورنمای برداشته شدن تحریمهای اقتصادی و تحریم تجاری طولانی مدت آمریکا، این فرصت را برای تهران فراهم خواهد کرد تا به نوسازی ناوگان هواپیمایی فرسوده خود بپردازد که متوسط عمر آن 23 سال یعنی دو برابر متوسط بین المللی است. مقامات صنعت هواپیمایی ایران و غرب برآورد می‌کنند که ایران ظرف یک دهه آینده به 400 فروند هوایپمای جدید به ارزش 20 میلیارد دلار نیاز خواهد داشت که نشان می‌دهد برای هر دو شرکت ایرباس و بوئینگ که مدت‌ها منتظر فروش هواپیماهای جدید به ایران بوده‌اند فرصت تجاری مناسبی وجود خواهد داشت

 بوئینگ در اکتبر گذشته در نخستین قراردادش با ایران از سال 1979، به شرکت ایران ایر راهنما، نقشه، چارت‌های ناوبری و دیتا فروخت.

منبع خبر :خبر گزاری میراث فرهنگی 

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116005&Serv=2&SGr=37 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم