جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

ارس؛ موزه طبیعت و تاریخ

بخشی از مردم ایران، پیرو کمپینی که آنها را به دیدن ایران در نوروز پیش‌‌رو به جای ترکیه و دبی دعوت می‌کند تصمیم دارند به سفرهای داخلی بپردازند؛ اما مساله این است که بسیاری از جاذبه‌های ایران برای آنها ناشناخته است. از این‌‌رو «دنیای اقتصاد» تصمیم دارد تا نوروز 60 جاذبه عمدتا ناشناخته کشور را معرفی کند. سی‌امین مقصد، منطقه آزاد ارس است.

منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران و در 135 کیلومتری مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد. ارس با کوه‌ها، دشت‌ها و جنگل‌هایی که در خود جای داده، از جلفا تا قلی بگلو در شهرستان خداآفرین، جنگل‌های ارسباران و صدها جاذبه حیرت‌انگیز دیگر، برای گردشگران مشتاق گشت و گذار در طبیعت بکر، زیبا و محصورکننده، بسیار دیدنی و در فصل‌های مختلف با ویژگی‌ها و جذابیت‌های کم‌نظیر و خیره‌کننده، همواره میزبان طبیعت دوستان بوده است. علاوه بر اینها،‌ یکی دیگر از جذابیت‌های این منطقه بازدید از موزه‌ها است که در این زمینه منطقه آزاد ارس استعدادهای فراوانی دارد؛ از جمله موزه سنگ‌شناسی و فسیل‌شناسی ژئوپارک ارس با یافته‌هایی از ژئوپارک ارس در محل پارک درنا و عشایر محلی با استقرار ثابت در مسیر سایت گردشگری منطقه آزاد ارس به‌عنوان نمونه‌ای از زندگی عشایر این منطقه. گردشگران با حضور در کمپ عشایر می‌توانند هم اقامت شبانه داشته و هم یک شبانه روز را با لباس‌ها و شرایط زندگی عشایری تجربه کنند. علاوه بر زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های مردمی، قلعه‌های تاریخی زیادی نیز در این منطقه دیده می‌شود. یکی از قلعه‌های تاریخی آذربایجان در روستای کردشت در ساحل رود ارس بنا شده که طی مبارزات عباس میرزا نایب‌السلطنه علیه تجاوز روسیه تزاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده. از دیگر قلعه‌های بازمانده می‌توان به قلعه بابک، قلعه جمهور (بزقالاسی)، قلعه آوارسین و قلعه پیام اشاره کرد. کلیسای مشهور و ثبت جهانی شده سنت استپانوس یکی دیگر از دیدنی‌های ارس است که در ۱۷ کیلومتری غرب شهر جلفا و در فاصله ۳ کیلومتری کرانه جنوبی رودخانه ارس در محلی به نام قزل وانک (صومعه سرخ) واقع شده‌است.

منبع خبر : خبرگزاری دنیای اقتصاد

http://www.donya-e-eqtesad.com/news/1020236/
ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم