جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

ایران و فنلاند تفاهمنامه محیط زیستی امضاء کردند

وزیر محیط زیست و کشاورزی فنلاند و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست جمهوری اسلامی ایران تفاهم‌نامه مشترک محیط زیستی امضا کردند که یکی از محورهای آن پیشگیری از آلودگی آب و هوا است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران و وزارت محیط زیست و کشاورزی فنلاند امروز یکشنبه (9 اسفندماه) تفاهمنامه مشترکی را با هدف توسعه همکاری دوجانبه و تبادل اطلاعات و فناوری های روز در راستای حفظ محیط زیست امضا کردند.

این تفاهمنامه به عنوان نخستین سند رسمی همکاری محیط زیستی دوجانبه بین دو کشور ایران و فنلاند است که تلاش های گوناگونی را در این زمینه رقم می‌زند.

بهره‌وری انرژی و انرژی زیستی، مدیریت مواد زاید و تبدیل ضایعات به انرژی، پیشگیری از آلودگی آب و هوا، حفظ طبیعت و بهره‌برداری پایدار از منابع طبیعی، پایش زیست محیطی و مدیریت داده‌ها و ترویج یافتن راه حل‌هایی برای مسایل محیط زیستی جهانی از قبیل تغییرات آب و هوا و برخی زمینه های فعالیت مشترک، جزوه اولویت‌های این تفاهمنامه مشترک بود.

همچنین سازماندهی مشترک سمینارها، کارگاه‌ها و دیدارها برای کارشناسان شرکت‌های با فناوری پاک، دانشمندان، تنظیم کنندگان مقررات و دیگر افراد مرتبط، شناسایی و حمایت از همکاری میان بنگاه‌های اقتصادی، سازمان‌های پژوهشی و دانشگاه‌ها، حمایت از تجارت محیط زیست میان دو کشور از طریق سیستم‌های عامل مناسب، تبادل و به اشتراک گذاری تجربیات و نیز اسناد و اطلاعات زیست محیطی و حمایت از اجرای توافقنامه بین المللی محیط زیستی از دیگر فعالیت‌های مشترک میان دوطرف در این تفاهمنامه بود.

تفاهمنامه مشترک میان معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایران و کیمو تیلیکاینن وزیرمحیط زیست و کشاورزی فنلاند امضا شد و دو طرف تاکید به اجرای ابن موافقتنامه کردند.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/12/09/1014189/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم