کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

همکاری منطقه‌ای ایران و پاکستان در منطقه حفاظت‌شده گاندو انجام می‌گیرد

سرپرست دفتر سواحل و تالاب‌های سازمان محیط زیست گفت: همکاری منطقه‌ای به‌صورت مشترک با دفتر کنوانسیون رامسر و پاکستان در منطقه حفاظت شده گاندو در دست اجرا است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شهرام فداکار روز چهارشنبه در نشست خبری  پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست اظهار داشت: حفاظت از سواحل دریایی و زیستگاه‌های موجود در آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بنابراین معاونت دریایی برنامه‌های مدونی برای مدیریت و حفاظت از سواحل تهیه کرده است.

وی ادامه داد: پهنه‌بندی زیستگاه‌های ساحلی از جمله سواحل مکران با وسعت یک‌هزار کیلومتر  یکی دیگر از طرحهای در دست اقدام این معاونت است و به‌زودی انجام می‌پذیرد البته قرار است در این طرح مکان‌هایی که امکان توسعه در آنها بدون آسیب رسیدن به اکوسیستم دریایی وجود دارد، شناسایی شود.

فداکار افزود: بنا به درخواست کنوانسیون رامسر مبتنی بر اجرای طرح منطقه‌ای در نقطه مشترک بین ایران و همسایه‌های مرزی با تأکید بر حفظ درخت حرا، منطقه گاندو انتخاب و قرار شد با همکاری پاکستان طرح مدیریت زیست‌محیطی این منطقه اجرا شود؛ گاندو منطقه‌ای مشترک بین ایران و پاکستان است.

سرپرست دفتر سواحل و تالاب‌های سازمان محیط زیست گفت: طرح مدیریت زیست‌محیطی پارک ملی دیر نخیلو در جنوب کشور نهایی و به پایان رسیده است.

**طرح حفاظت از جنگل حرا با همکاری پاکستان اجرا می‌شود

محمدرضا علی‌مرادی رییس اداره محیط زیست دریایی استان سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: طرح حفاظت از جنگل حرا در منطقه گاندو با همکاری پاکستان اجرا می‌شود که بر این اساس طرح مشترک تهیه شده است.

وی ادامه داد: کشور پاکستان از سازوکارهای مناسب زیست‌محیطی در این زمینه برخوردار است؛ از این رو طرح اولیه‌ای با همکاری دو کشور ایران و پاکستان برای این منطقه تهیه شد تا تمام زیستگاه‌های ساحلی مرزی تحت پوشش طرح مدیریت مشترک قرار گیرند.

علیمرادی تصریح کرد: در قسمت مرز مشترک ایران و افغانستان 671 هکتار جنگل حرا وجود دارد که سالانه در ایران 10 هکتار به‌صورت دستی و طبیعی به این جنگل‌ها اضافه می‌شود و اهتمام بیشتری به افزایش این نوع گونه گیاهی داریم و در این باره از 2 سال قبل برنامه‌هایی را اجرایی کرده‌ایم.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/12/12/1017414

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم