کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

هتل سنتی عتیق

هتل سنتی عتیق مربوط به دوره قاجار بوده و در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۳۸۲ عنوان یکی ازآثار ملی به ثبت رسیده است. این خانه قدیمی با 1182 متر مربع وسعت دارای 3 شاه نشین، 3 سرداب ، 20 اطاق به شیوه معماری حجاب دار، حیاط مرکزی، متقارن و درون گر می باشد. هتل سنتی عتیق در دل بافت تاریخی شهر اصفهان با قدمتی 200 ساله با چشم اندازی موزه مانند، بسیار زیبا و متفاوت به همراه محیطی آرامش بخش، مجهز به وسایل مدرن تجربه اقامت خاص در این خانه قدیمی و آشنایی با آداب و رسوم گذشتگان را برای مسافران شهر اصفهان تداعی کنیم. این مجموعه از نظر موقعیت مکانی در قلب بافت تاریخی شهر اصفهان، در جوار مسجد جامع عتیق و نزدیک به مراکز تجاری و تفریحی می باشد.

حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری برای بیشتر فعالان این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است. در این میان تنها کانون جهانگردی و اتومبیلرانی است که می‌تواند به عنوان بازوی اجرایی سازمان میراث و گردشگری از گردش مالی چند صد میلیون تومانی این نمایشگاه‌ها بهره برد.

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – پس از آنکه سازمان میراث و گردشگری از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان مجری و بازوی اجرایی خود برای برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری از جمله فیتور نام برد، روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد تا پایان سال در دو نمایشگاه بین‌المللی گردشگری از جمله فیتور اسپانیا و ماتای مالزی حضور خواهیم داشت.
تورگردانان، آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی، شرکت‌های حمل و نقل، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و دیگر شرکت‌های فعال در حوزه توریسم بخش‌هایی هستند که طبق فراخوان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی می‌توانستند برای حضور در نمایشگاه فیتور ثبت نام کنند.
ایران موفق شده‌است در نمایشگاه فیتور 2016 که بهمن ماه سال جاری در اسپانیا برگزار می‌شود حدود 200 متر زمین خریداری کند این درحالی است که در سال 2015، حدود 267 متر زمین در این نمایشگاه داشتیم و طبق اخبار منتشر شده هزینه برپایی این نمایشگاه برای کانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی حدود 500 میلیون تومان بوده است.
البته کانون جهانگردی و اتومبیلرانی پس از خرید زمین در نماشگاه فیتور، غرفه سازی را به پیمانکار واگذار کرد و در نهایت امر غرفه‌های آماده را در اختیار فعالان گردشگری قرار خواهد داد. در این میان گفته می‌شود یک غرفه در حدود 5 تا 6 متر، با قیمت 10 میلیون تومان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
«محمدعلی واقفی» عضو هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران دراین باره به خبرنگار CHN گفت: «هرچند کانون جهانگردی و اتومبیلرانی غرفه‌های 5 تا 6 متر را برای حضور در بخش ایران در فیتور در نظر گرفته‌است اما غرفه‌های بزرگتری نیز در این بخش طراحی شده‌. چنانکه ما توانستیم غرفه‌ای بزرگتر اما با قیمت 35 میلیون از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی دریافت کنیم.»
به گزارش CHN، شمارش سرانگشتی از متراژ زمین ایران در نمایشگاه گردشگری فیتور و قیمت غرفه‌هایی که در اختیار فعالان گردشگری قرار می‌گیرد به گردش مالی در حدود 400 میلیون تومان می‌ٰرسیم که در مرکزی به نام کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که از آن به عنوا بازوی اجرایی سازمان میراث و گردشگری نام برده می‌شود انجام می‌گیرد.
البته باید این مهم را در نظر داشته باشیم که گفته می‌شود، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از یارانه‌ها و امکاناتی که سازمان میراث و گردشگری در اختیار آن قرار می‌دهد نیز بهره می‌برد و دستش برای هزینه کرد در چنین اموری باز است.

آیا کانون جهانگردی و اتومبیلرانی تنها مرکزی است که قادر است متولی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری باشد و چنین گردش مالی با رقم های چند صد میلیون را تنها در برگزاری یک نمایشگاه تجربه کند؟ آیا سایر بخش‌های خصوصی اعم از تشکل‌ها و کانون فعالان گردشگری از چنین قدرتی برخوردار نیستند تا بتوانند برگزار کننده نمایشگاهی باشند که فعالان گردشگری متقاضی آن هستند؟

منبع خبر:خبرگزاری میراث فرهنگی

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116102&Serv=2&SGr=24


ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم