کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

ایجاد گردشگری رالی باس در جزیره کیش

کیش- ایرنا- معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از توافق با مسئولان سازمان ایرانگردی و جهانگردی به منظور ایجاد گردشگری رالی باس در این جزیره خبر داد.

به گزارش ایرنا ، محمد محب خدایی روز پنجشنبه در همایش بین المللی حمل و نقل و گردشگری که در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر کیش برگزار شد گفت: سازمان ایرانگردی و جهانگردی 75 هتل دارد که می توان از ظرفیت آن برای گردشگری رالی باس تا جزیره کیش استفاده کرد.
وی با بیان اینکه گردشگری در کشور ما نقطه به نقطه است و از یک مبدا به یک مقصد منتهی می شود،افزود: باید تنوع در سفر ایجاد شود که بدین منظور سفر ترکیبی برای گردشگران در نظر گرفتیم که بتوانند با اتوبوس به بندرعباس و از این بندر با کشتی کروز به کیش سفر کنند و با هواپیما هم برگردند.
خدایی با تاکید بر اینکه جزیره کیش تنها مرکز پایلوت گردشگری ایران است، تصریح کرد: سالیانه 25 هزار نفر کار سرویس دهی شش میلیون نفر گردشگر که به این جزیره وارد می شوند را انجام می دهند و تمامی گردشگری تجاری، تفریحی، دریایی، همایش ها و نمایش ها در جزیره کیش تبلور دارد.
وی با اعلام اینکه مجوز هتل کاروان اخذ شده و هزینه هر شب اقامت در این هتل کاروان ها حدود 300 هزار تومان می شود، گفت: با شهرداری تبریز توافق کردیم تا خودورهایی با پلاک کیش داشته باشیم و کاروان هایی را به این ماشین ها نصب کنیم ومردم با اجاره این هتل کاروان ها بتوانند تجربه جدیدی هنگام سفر داشته باشند.
وی گفت: برخی می گویند گردشگری که در چادر اقامت می کند گردشگر خوبی نیست در حالی که بسیاری از کسانی که وضعیت مالی خوبی دارند چادر مسافرتی تهیه می کنند که بتوانند تجربه اقامت یک شب در چادر را تجربه کنند.
معاون گردشگری کیش افزود: می توانیم این هتل کاروان ها را جایگزین کمپ های چادری کرده و این مدل را به سراسر کشور تسری دهیم، زیرا این شکل سفر برای گردشگران خارجی هم جالب است و بسیاری از اروپایی ها این کار را انجام می دهند.

* 90 درصد مسافران کشور تنها در 14 فرودگاه جابه جا می شوند
علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز با بیان اینکه حمل و نقل هوایی در گردشگری بین المللی نقشی اساسی داردافزود: بیش از 50 درصد گردشگران بین المللی از هواپیما استفاده می کنند.
به گزارش ایرنا ، وی از آزاد سازی نرخ هواپیما و برداشتن تحریم ها به عنوان دو رخداد مهم و مبارک برای صنعت هواپیمایی کشوری یاد کرد و گفت: با به نتیجه رسیدن برجام،برداشتن تحریم ها و آزادسازی نرخ بارقه ای ازامید در صنعت حمل و نقل هوایی کشور ایجاد شد تا با صرف کوتاهترین زمان عقب افتادگی خود را در این زمینه جبران کنیم.
وی افزود: با آزاد سازی نرخ می توانیم فرودگاه های دیگر کشور را فعال کنیم چرا که هم اکنون 90 درصد مسافر های ما تنها در 14 فرودگاه جابه جا می شوند درحالی که ایران 68 فرودگاه تجاری دارد.

* ایران رتبه 44 حمل و نقل ریلی در جهان را دارد
محسن پورسید آقایی مدیرعامل راه آهن ایران نیز یکی از جاذبه های حمل و نقل گردشگری در دنیا را گردشگری ریلی نامید و افزود: این گردشگری مورد توجه ویژه گردشگران خارجی است چراکه هم سفر ایمنی محسوب می شود و هم زیبایی خاص محیط را به تصویر می کشد.
وی با بیان اینکه ایران رتبه 44 حمل و نقل ریلی در دنیا را دارد، تصریح کرد: 23 استان کشور به شبکه ریلی متصل است و در بعض نقاط کشور مانند آبشار بیشه راه آهن تنها راه دسترسی به این اثر ملی است.
مدیرعامل راه آهن ایران با بیان اینکه باید قطارهای ویژه گردشگری در ایران راه اندازی کنیم افزود: سرمایه گذاری در این بخش ضروری است چرا که تمام تورهای لوکس ریلی به مقصد ایران در سال 95 به طور کامل به فروش رفته است.

* یکی از حلقه های مفقوده در گردشگری به کارگیری ایرانیان مقیم خارج از کشور است
سیدجواد قوام شهیدی مدیرکل امور ایرانیان وزارت خارجه با بیان اینکه ما در مخابره کردن تصویرمان به دنیا مشکل داریم گفت: یونسکو برای گردشگری نیز حقی قائل شده است و برای هر کشوری با توجه به مولفه های خودش نمره ای می دهد، نمره ایران در این زمینه قابل توجه بوده اما فاصله ما برای استفاده از این ظرفیت ها زیاد است.
به گزارش ایرنا ، وی افزود: به اعتقاد من یکی از حلقه های مفقوده در این دوره مبحث به کارگیری ایرانیان مقیم خارج از کشور است.
قوام شهیدی با تاکید بر اینکه نگاه ما به ایرانیان خارج از کشور، استفاده محور نبوده بلکه تهدید محور بوده است، ادامه داد: اگر مجبور بودیم در دهه 60 نگاه تهدید محور به ایرانیان خارج از کشور داشته باشیم، امروز دیگر داشتن این نگاه پسندیده نیست .
محمدحسن کرمانی رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران نیز در این همایش گفت: درک درستی از گردشگری ایجاد نشده است، اگر دبی هزینه ویزا را کاهش دهد تمام مسافران کیش را جذب می کند، به طور قطع نمی توانیم با قطار کیش را آباد کنیم.
وی با بیان اینکه فضای اجتماعی ما مناسب پذیرش گردشگر نیست، افزود: خود شما وقتی به خارج از کشور سفر می کنید حالت طلبکارانه دارید، زیرا پول می دهید.
کرمانی با تاکید براینکه کمپین تعریف خاص خود را دارد، خاطر نشان کرد: ما حتی تعریف درستی از کمپین هایی که راه می اندازیم نداریم و اگر می خواهیم آن را به افزایش ورود گردشگر به شهرهای داخلی تسری دهیم باید امکانات متناسب با آن را هم داشته باشیم، چرا که گردشگران در چادر امکانات رفاهی ندارند و همین عامل به صنعت گردشگری آسیب می زند.
وی با طرح این پرسش که چرا باید در کنار جاده ها مسافران چادر بزنند، گفت: اگر چه شیوه سفر کردن با چادر، ارزانتر تمام می شود اما اگر وضع به همین روند پیش رود سوال دیگری پیش می آید که چرا باید رستوران و هتل بسازیم؟.

* رونمایی از هاور کرافت ها و شناورهای تفریحی در کیش
همچنین به مناسبت برگزاری این نمایشگاه از دو فروند هاورکرافت و دو فروند شناور تندروی تفریحی جدید با هدف جذب گردشگران و علاقه مندان به تفریحات آبی در اسکله تفریحی مارینا رونمایی شد .
مدیر بازاریابی، فروش و هماهنگ کننده شرکت دریا بندر ناب کیش در حاشیه این برنامه در گفت وگو اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: دو فروند هاور کرافت دو و شش نفره و همچنین دو فروند شناور تندروی تفریحی به منظور جذب بیشتر گردشگران و دوستداران تفریحات آبی به ناوگان قایق های تفریحی جزیره کیش اضافه شد.
امیر سماواتیان با بیان اینکه این هاور کرافت ها در مرحله آزمایش و جذب مخاطب از طریق نظرسنجی هستند، افزود: شناورهای تندروی جدید ما در مرحله عرضه به مخاطبان است.
سماواتیان تصریح کرد: شش فروند از شناورهای تندرو در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر کیش فروخته شد.
وی خاطر نشان کرد: تعدادیی از جت اسکی های بومی ساز و شناورهای تندروی تفریحی ماده استفاده گردشگران و علاقمندان به تفریحات ابی در جزیره کیش است.
هاور کرافت وسیله ای است که می تواند روی آب، خشکی و یا حتی در باتلاق و مرداب نیز به راحتی حرکت کند.
در آئین رونمایی از هاورکرافت ها و شناورهای تندوری تفریحی محمد محب خدایی، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از مسئولان حضور داشتند.
نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر کیش سه شنبه شب در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی کیش افتتاح و همزمان با آن همایش هایی با موضوع 'برند، بازار و گردشگری'، 'حمل و نقل و گردشگری' برگزار شد ، همایش 'شهر و گردشگری' نیز فردا جمعه برگزار می شود.
این نمایشگاه تا 14 اسفند ماه پذیرای بازدید کنندگان است.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

http://www.irna.ir/fa/News/81989178/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم