کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

مرمت حصار بیرونی ارگ بم پس از 4 سال به اتمام رسید

طرح مرمت حصار پیرامونی ارگ بم که از سال 90 آغاز شده بود امسال با پیگیری پایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی آن به پایان رسید.

خبرگزاری میراث فرهنگی - گروه میراث فرهنگی - پروژه مرمتی حصار پیرامونی ارگ بم پس از گذشت 4 سال به پایان رسید. این درحالی است که ارگ جهانی بم جدای از بخش حاکم نشین از 3 حصار محیطی (بیرونی) و حصار دوم و سوم تشکیل شده است.
«افشین ابراهیمی» مدیر پایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی آن با اعلام این خبر گفت: مرمت حصار دوم و سوم ارگ جهانی بم در سالهای گذشته تمام شده بود و پایگاه بم از سال 90 مرمت حصار بیرونی را به عهده داشت.
او گفت: امسال با اتمام فعالیت های مرمتی حصار بیرونی ارگ بم، پرونده مرمت حصارهای ارگ بم به طور کامل بسته شد.
این درحالی است که به گفته ابراهیمی، در سال جاری پایگاه میراث جهانی بم جدای از مرمت حصار پیرامونی ارگ بم، فعالیت مرمتی خانه سیستانی، مسجد جامع، دروازه دوم، اصطبل و بخشی از حاکم نشین ارگ بم را دردستور کار خود داشته است.
مدیر پایگاه میراث جهانی ارگ بم به مهمترین فعالیت های مرمتی داخل ارگ بم اشاره کرد و افزود: درحال حاضر بخش زیادی از طرح مرمت خانه سیستانی ارگ بم که پروژه مشترک هیات ایران و آلمان است به اتمام رسیده و هم اکنون مرمت حیاط غربی این خانه خاتمه پیدا کرده و 70 درصد از مرمت حیاط شرقی نیز انجام شده است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه دیگر کارگاه های مرمتی در مسجد جامع ارگ، اصطبل و و دروازه دوم ارگ برپا شده ادامه داد: مرمت مسجد جامع ارگ درحال انجام است و مرمت دروازه دوم ارگ نیز تا پایان اسفندماه امسال به پایان می رسد.

به گفته مدیر پایگاه میراث جهانی ارگ بم ، مرمت اصطبل ارگ بم درحالی امسال به پایان رسید که فعالیت های مرمتی بخش هایی از حاکم نشین ارگ نیز انجام شده است.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=117011&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم