کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

حساسیت جهانی بر گردشگری پایدار وحافظ محیط زیست

کنفرانس جهانی گردشگری پایدار از سوی سازمان جهانی گردشگری با تمرکز بر نقش گردشگری درکاهش فقر و توسعه پایدار درکنار حفاظت از ذخایر طبیعی به زودی درپکن برگزار می‌شود.

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین الملل –سازمان جهانی گردشگری با همکاری دولت چین نخستین کنفرانس جهانی گردشگری برای توسعه با چشم اندازی به توسعه گردشگری براساس هدف‌های توسعه پایدار را درپکن پایتخت چین برگزار می‌کند.
این کنفرانس که از 18 تا 21 مه 2016 با موضوع گردشگری برای صلح و توسعه برگزار میشود شامل برنامه های جداگانه ای درسه همایش اصلی است. نخستین همایش با عنوان همایش توسعه پایداراز طریق گردشگری ، برنامه دوم با عنوان گردشگری و کاهش فقر و سومین همایش نیز با عنوان گردشگری برای صلح است. این کنفرانس همچنین شامل گردهمایی وزاری گردشگری نیز هست که روز 20 ماه مه برگزار می‌شود.
بخشی از این کنفرانس دربالاترین سطح سیاستگزاران عالی رتبه و کلیدی کشورهای مختلف را گردهم می‌آورد تا به بحث و بررسی درباره نحوه همکاری درزمینه اجرای استراتژی های توسعه درچارچوب اصول پایدار و همکاری مردم وبخش دولتی درتحقق هدف‌های توسعه پایدار تا سال 2030 است.
طالب رفاعی دبیر کل سازمان گردشگری جهانی در توضیح نقش بالقوه گردشگری در تداوم توسعه پایدار گفت:«گردشگری یکی از پویاترین بخش های اقتصاد با غنای چشمگیر درسطح جهانی است و چنین صنعتی می‌تواند سهم مهمی دردستیابی به اهداف جهانی توسعه پایدار به ویژه درزمینه ایجاد اشتغال، مصرف پایدار و تولید پایدار با توجه و تاکید به حفاظت از ذخایر ومنابع طبیعی داشته باشد.»
تصمیم به برگزاری این کنفرانس در پکن پس از آن اتخاد شد که مقامات رسمی چین اعلام کردند که توسعه گردشگری روستایی را در صدر برنامه‌های موثر خود بای مبارزه با فقر قرار داده‌اند.
چین همچنین طرحی برای توسعه گردشگری جهانی تا سقف 17 درصد از قدرت مالی کشور برای حمایت از جمعیت‌های فقیر تا سال 2020 به اجرا درآورده است.

چین که ازجمله مقصدهای مهم گردشگری جهان است، با وجود تنوع در گردشگری اخیرا تمرکز ویزه ای بر گردشگری روستایی داشته و سیاستگزاران ارشد دراین کشور این سبک گردشگری را مرکز همه فعالیت های گردشگری دراین کشور پهناور اعلام کردند. هدف اصلی توسعه گردشگری در کنار حفاظت از منابع طبیعی ذکر شده است. چرا که دیگر اشکال گردشگری آثار منفی شدیدتری بر ذخایر طبیعی و محیط زیست دارد.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=117020&Serv=2&SGr=24

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم