جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

ضرورت گسترش فعالیت‌های باستان شناسی در شرق کشور

ضرورت گسترش فعالیت‌های باستان شناسی در شرق کشور

رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اهمیت فعالیت‌های باستان شناسی در شرق کشور و در مناطقی مانند خراسان گفت: فعالیت‌های باستان شناسی در شرق کشور باید بیش از پیش گسترش یابد.

خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی - مهندس سید محمد بهشتی  در اختتامیه دومین همایش ملی باستان شناسی ایران که درموزه بزرگ خراسان برگزار شد گفت: خراسان در طول تاریخ همواره منطقه مهمی بوده است و از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است و خوشبختانه در حال حاضر نیز منطقه خراسان همچنان به عنوان یک منطقه مهم در حوزه فرهنگی و تاریخی مطرح است.
وی با اشاره به احداث موزه بزرگ خراسان در مشهد افزود: من از تمامی فعالان و دست اندر کارانی که این موزه را اتمام و افتتاح کردند تشکر می‌کنم چراکه واقعا این ظرفیت در استان خراسان رضوی وجود دارد و جای خالی این موزه بزگر احساس می شد.
بهشتی با بیان اینکه فعالیتهای باستان شناسی در کشور از حدود 100 سال پیش از غرب کشور آغاز شد گفت: بعد از غرب کشور این فعالیتها به مرکز و رفه رفته به منطقه شرق کشور رسدی برای همین است که در باستان شناسی اطلاعات اندکی در خصوص شرق کشور مطرح است بنابراین ضرورت دارد تا فعالیت‌های باستان شناسی در شرق کشور نیز گسترش یابد.
 رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور درادامه گفت: یکی از موضعاتی که اکنون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است توجه به اخلاق حرفه ای در باستان شناسی است به جوانان باید با توجه به حضور باستان شناسان برجسته و پیشکشوت اخلاق حرفه ای را در این رشته رعایت کنند.
 بهشتی در توضیح اخلاق حرفه ای در باستان شناسی افزود: منظر و از اخلاق حرفه‌ای در باستان شناسی دفاع از کیان این رشته است.
وی خاطر نشان کرد: اگر باستان شناسی نبود اطلاعات زیادی از رویدادهای تاریخی نداشتیم و برای مطالعه تاریخ همچنان باید به نسخ تاریخی مراجعه می‌کردیم.
 در این همایش هم چنین حمیده چوبک رئیس پژوهشکده باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز با اشاره به اهمیت برگزاری این گونه همایش‌ها گفت: جامعه باستان شناسی نیازمند برگزاری هرچه بیشتر این گونه همایش‌هاست و در بهمن ماه سال جاری نیز گردهمایی و جلسه‌ای با حضور تمامی گروه‌های باستان شناسی برگزار می‌شود.

 وی افزود: تداوم این همایش‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید به تعریف جامعی از باستان شناسی ملی برسیم. وی گفت: توجه به آموزش و افزایش ارتباط با جوامع دانشگاهی و مراکز علمی و مشارکت دانشگاهیان در مدیریت سایت‌هایی که در اختیار دارند می تواند به توسعه باستان شناسی کمک کند. وی با اهمیت باستان شناسی و میراث فرهنگی گفت: مطمئنا زمانی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری نتیجه مطلوب می‌دهد که سرمایه گذاری در حوزه میراث فرهنگی نیی به خوبی انجام شده باشد

 منبع خبر : میراث فرهنگی

http://www.chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=116127&Serv=0&SGr=0

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم