کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

نوروز جاذبه گردشگری ایران

مکارم در همایش نوروز، میراث صلح مطرح کرد:

اگر بتوانیم آئین‌های نوروز را به عنوان یک میراث فرهنگی رواج دهیم می‌تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری نیز مطرح شده و در عین حال که وسیله‌ای برای ایجاد صلح بین ملت‌ها است به منافع مادی کشور نیز کمک کند .

خبرگزاری میراث فر هنگی - میراث فرهنگی - سمیع ا...حسینی مکارم معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این مطلب را در همایش "نوروز ،میراث صلح " مطرح ساخت و افزود: میراث ناملموس ایران اعم از نوروز اگر به عنوان یک منبع تلقی شوند دارای ظرفیت رسمی بالایی هستند .
خبرگزاری میراث فرهنگی – میراث فرهنگی - وی با اشاره به این نکته که نوروز منابع مادی و معنوی گسترده‌ای دارد تصریح کرد: نوروز به عنوان یک میراث معنوی از ظرفیتهای بالایی برخوردار است که ما از آن برخورداریم ولی بهره مند نیستیم.
به گفته او، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخش منابع وظیفه دارد که میراث فرهنگی را شناسایی، تبیین، حفاظت و معرفی کند وتنها دراین صورت است که همگان می‌توانند از منافع آنها بهره مند شوند .
مکارم گفت: هر چه که بیشتر و دقیق تر بتوانیم ابعاد نوروز را تبیین کنیم بهره مندی ما نیز ازآن بیشتر خواهد بود همان چیزی که دربرگزاری این همایش دنبال شده است .
اوبااشاره به کارکردهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی نوروز افزود: اگر بتوانیم آئین‌های نوروز را به عنوان یک میراث فرهنگی رواج دهیم این رویداد که وسیله‌ای برای ایجاد صلح بین ملت ها است می تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری مطرح و به منافع مادی کشور نیز کمک کند .

 مکارم تصریح کرد: به همین منظور در سازمان تصمیم براین شد که به نوروز به عنوان یک ظرفیت معنوی توجه بیشتری شده و شورای سیاست گذاری نوروز با این هدف تشکیل شود که تا کنون توانسته است برنامه ریزی‌های گسترده‌ای را جهت بخشیده و اجرایی کند.

منبع خبر : خبرگزاری میراث فرهنگی

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=117039&Serv=3&SGr=22

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم