کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

فرصت های سرمایه گذاری و گردشگری ایران در ترکیه معرفی شد

آنکارا – ایرنا – فرصت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد ارس و ماکو و گردشگری و فرهنگی در استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و زنجان طی نشستی با حضور فعالان اقتصادی ایران و ترکیه در شهر ترابوزان معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این نشست که با هماهنگی و همکاری سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ترابوزان و اتاق بازرگانی این شهر و سازماندهی شورای بازرگانی ایران و ترکیه برگزار شد، یگ گروه 22 نفره از مدیران کل میراث فرهنگی و گردشگری استانهای یاد شده و روسا و مسئولان مناطق آزاد ارس و ماکو شرکت کردند.
رضا باغبان کندری سرکنسول ایران در ترابزون روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در آنکارا ضمن اعلام این مطلب گفت: هدف اصلی از برگزاری این نشست معرفی و تبیین فرصت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشورمان و جذب گردشگران فرهنگی و تجاری از ترکیه به ایران بود که خوشبختانه با استقبال گسترده ای روبه رو شد.
او با اشاره به اینکه در این نشست استاندار و شهردار ترابوزان و مقامات استانی و رئیس اتاق بازرگانی این شهر، بیلگون آیگون رئیس طرف ترک و رضا کامی رئیس طرف ایرانی شورای بازرگانی ایران و ترکیه و فعالان اقتصادی استان ترابوزان شرکت کردند، گفت: هیات ایران با سخنرانی ها، ارائه فیلم و نمودارهای آماری در بیش از 4 ساعت فرصت های سرمایه گذاری و فعالیت تجاری در مناطق آزاد ارس و ماکو و استانهای آذربایجان شرقی و غربی و زنجان و اردبیل و همچنین فرصت های گردشگری در این استانها تشریح شد که مورد استقبال خوبی قرار گرفت.
کندری گفت: به عنوان گرامیداشت یاد عثمان اولوسوی رئیس پیشین شورای بازرگانی ایران و ترکیه که افزون بر بیست سال ریاست شورا را به عهده داشت و نزدیک به نیم قرن برای توسعه مناسبات بازرگانی دو کشور فعالیت کرده بود، هیات ایرانی و ترک در شهر اوف در 70 کیلومتری ترابزون بر سر قبر وی حاضر شد و در این شهر نیز در یک صبحانه کاری، فرایند مناسبات تجاری و اقتصادی دو کشور در دوران پسابرجام بحث و بررسی گردید.
او گفت: هیات سپس در شهر ترابوزان در نشست بزرگی با فعالان اقتصادی ایران و ترکیه راه های استفاده بهینه از فرصتهای سرمایه گذاری و گردشگری در ایران را بررسی کرد.
به گفته کندری، مقرر شد هیات بزرگی از ترابوزان به دعوت استانهای آذربایجان غربی و شرقی، زنجان و اردبیل در آینده نزدیک به ایران سفر کرده و ضمن آشنایی از نزدیک با امکانات بالقوه سرمایه گذاری و تجاری و گردشگری در کشورمان، مذاکرات شروع شده در ترابوزان را تکمیل سازد.
طرف ترک در این نشست ها پیشنهاد برقراری خط پرواز مستقیم بین ترابوزان با تبریز و استانهای یاد شده را دادند که با توجه به مشکل توازن در برقراری خط پروازها، قرار شد امکانات برگزاری این خط از طرف ایران و به نام ایران بحث و بررسی شود.
خانم هولیا اولوسوی فرزند عثمان اولوسوی که همراه هیات 160 نفره احمد داوداوغلو نخست وزیر ترکیه اخیرا به تهران سفر کرده بود، در همایش گفت که موضوع برقراری این خط در تهران نیز پیشنهاد شده و قرار شده توسط شرکت های هواپیمایی و مسئولین وزارت راه و ارتباطات پیگیری شود.
کندری افزود: با توجه به اینکه قرار است در یکی دو ماه آینده نشست کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی و تجاری ایران و ترکیه در آنکارا برگزار شود، گفت: انتظار می رود این موضوع در دستور کار نشست کمیسیون مشترک توسط کارگروه های حمل و نقل و ارتباطات دو کشور قرار گیرد.
در همایش ترابوزان همچنین پیشنهاد شده است که کمیته ای با شرکت نمایندگانی از استانهای ایران و ترابوزان برای پیگیری توافقات حاصل شده تشکیل شود.
آیگول رئیس طرف ترک شورای بازرگانی ایران و ترکیه نیز در این نشست تصریح کرد با رفع تحریم ها علیه ایران، هیچ مانعی بر سر راه تحقق هدف 30 میلیارد دلاری در تجارت بین دو کشور باقی نمانده است.
رضا کامی هم گفت: فعالان اقتصادی دو کشور نیز باید مشارکت فعالی در تلاشهای سازندگی برای روابط هرچه بهتر دو کشور داشته باشند.
عادل جلیل اوزدیل استاندار ترابوزان نیز گفت: در دوران پسابرجام انتظار شروع دور جدیدی از مناسبات ایران و ترکیه است و امیدوارند دو کشور دوست و همسایه در این دوره جدید با هم افزایی بیشتر، در جهت توسعه و تحکیم مناسبات اقتصادی و تجاری گام بر دارند.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

http://www.irna.ir/fa/News/82000002/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم