جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

آلاچیق‌ اردبیلی‌ها، چشم آلمانی‌ها را گرفت

آلاچیق عشایری شاهسون اردبیلی‌ها در پنجاهمین نمایشگاه بین المللی ITB برلین در کشور آلمان به منصه ظهور گذاشته شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، قادر تقی زاده - معاون گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: صنایع دستی، لباس محلی، شیوه معیشت‌، فرهنگ و سازه و تزئینات داخلی آلاچیق عشایر شاهسون استان اردبیل به منظور معرفی به گردشگران و بازدیدکنندگان خارجی در نمایشگاه بین المللی ITB آلمان به نمایش گذاشته شد.

تقی زاده حضور در این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم عشایر شاهسون استان اردبیل برای جذب گردشگران داخلی و خارجی به این استان عنوان کرد و افزود: سبک زندگی، پوشش محلی، موسیقی و آداب و رسوم خاص عشایر این استان باعث شده بازدید از زندگی عشایر شاهسون به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری استان تبدیل شود.

وی اضافه کرد: همچنین در این نمایشگاه به منظور معرفی شایسته ظرفیت‌های گردشگری استان، اقلام تبلیغاتی از جمله پوستر، نقشه استان، کتابچه معرفی جاذبه‌های گردشگری استان همراه با لوح فشرده و بروشور عشایری به زبان انگلیسی در قالب ساک دستی در بین بازدیدکنندگان توزیع شد.

تقی زاده، حضور استان در این نمایشگاه را با هدف معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل های گردشگری استان در سطح جهانی و جذب گردشگران و تورهای خارجی به استان لازم و حائز اهمیت دانست و افزود: براین اساس فرصت معرفی و نمایش آلاچیق عشایری شاهسون اردبیل در نمایشگاه مذکور با همکاری معاونت گردشگری این اداره کل و همت بخش خصوصی شرکت خدمات مسافرتی مارال گشت مهیا شد.

به گزارش میراث فرهنگی، مرتضی رحمانی موحد - معاون گردشگری سازمان نیز در بازدید از نمایشگاه ITB آلمان، معرفی آلاچیق عشایری شاهسون استان اردبیل در نمایشگاه مذکور را به عنوان یکی از فرصت‌های مناسب برای توسعه و رونق گردشگری عشایری کشور توصیف کرد و گفت: فراهم کردن بستر لازم برای توسعه اکو کمپ‌های عشایری، ایجاد زمینه‌های ایجاد اکو موزه های عشایری، استفاده از ظرفیت موجود در زمینه معرفی و تولید صنایع دستی در راستای ایجاد اشتغال مولد و توسعه گردشگری و معرفی جوانب مختلف جاذبه‌های جامعه عشایری در نمایشگاه‌های گردشگری بین المللی در دستور کار قرار دارد.

مرتضی رحمانی موحد با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد کیش مدیریت پاویون کشور ایران در این دوره از نمایشگاه را در فضایی به مساحت حدود 1200 متر مربع برعهده دارد، یادآور شد: نمایشگاه ITB آلمان که از 19 اسفند ماه سال جاری آغاز شده بود، امروز 24 اسفند ماه به کار خود پایان خواهد داد.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/12/24/1027581

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم