جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

میزبانی خراسان رضوی از ۱۰ میلیون زائر و گردشگر

مشهد- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از میزبانی۱۰ میلیون زائر و گردشگر در نوروز امسال در استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری خراسان رضوی محمد حسن واحدی اظهار کرد:  امسال و از تاریخ ۲۵ اسفند تا ۱۲ فروردین ماه سال جاری ۱۰ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۶۹۲ نفر زائر و گردشگر به خراسان رضوی سفر کردند.
وی اظهار کرد: از این تعداد شش میلیون و ۶۶۲ هزار و ۱۳۱ نفر مسافران مشهد الرضا (ع) بودند.
وی افزود: از کل مسافران نوروزی، هشت میلیون و ۵۰۵ هزار و ۳۴۰ نفر با وسایل نقلیه شخصی به این استان وارد شدند که مقصد پنج میلیون و ۲۱۶ هزار و ۴۰۸ نفر آنان مشهد بوده است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای استان هم طی این مدت یک میلیون و ۲۲ هزار و ۶۸۵ نفر بوده اند که نسبت به مدت مشابه پارسال پنج درصد کاهش داشته اند.
واحدی گفت: از این تعداد ۷۶۴ هزار و ۹۶۴ نفر زائرین حرم مطهر رضوی و مسافران مشهد بوده اند.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی افزود: سیستم حمل و نقل ریلی استان هم در این مدت ۴۶۴ هزار و ۵۰۰ مسافر را به مشهد منتقل کرد که این تعداد نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد کاهش داشته است.
وی اظهار کرد: ناوگان هوایی هم ۲۱۷ هزار و ۱۶۷ مسافر را به این استان انتقال داد که از این تعداد ۲۱۶ هزار و ۲۵۹ نفر به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد وارد شدند.
به گفته سخنگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی تعداد مسافران ورودی از طریق ناوگان هوایی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشت.
استان خراسان رضوی از پرترددترین استان های کشور است که تا دو روز قبل حدود ۹ میلیون تردد در جاده های آن ثبت شد و عمده آن مربوط به خودروهای شخصی بوده است.
منبع خبر : خبرگزاری مهر

http://www.mehrnews.com/news/3588200

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم