جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

بازدید ۵۰۰هزارنفر از اماکن گردشگری استان مرکزی/اقامت۳۳۰هزار مسافر

اراک- دبیرستادخدمات سفر استان مرکزی از اقامت۳۳۳هزار مسافر نوروزی در این استان طی روزهای۲۷اسفند۹۴ تا ۱۲فروردین۹۵خبردادوگفت: طی این مدت۴۹۶هزارنفر از جاذبه های گردشگری استان مرکزی بازدید کردند.
سید محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی روزهای ۲۷ اسفندماه۹۴ تا ۱۲فروردین ماه سال جاری تعداد  ۳۳۳هزار مسافر نوروزی در استان مرکزی اقامت یافتند که از این تعداد مسافران نوروزی، ۹۰هزار نفر در مراکز اقامتی، هتل ها و مهمان پذیرها اقامت داشتند.
وی افزود: همچنین طی این مدت حدود ۵۱ هزار نفر در مدارس استان و اقامت گاه های مربوط به دستگاه ها و ادارات و ۱۹۳هزار مسافر نوروزی نیز در کمپ های موقت، چادرهای مسافرتی و پارک ها اقامت گزیدند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی بیان داشت: طی روزهای ۲۷ اسفندماه۹۴ تا ۱۲فروردین ماه ۹۵، بیش از ۴۹۶هزار مسافر نوروزی از مراکز تاریخی، فرهنگی، موزه ها و جاذبه های گردشگری طبیعی استان مرکزی بازدید کردند.
حسینی گفت: طی مدت ذکر شده بیش از ۱۳۲بازدید نظارتی از سوی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از مراکز اقامتی مسافران در سطح استان، مراکز پذیرایی بین راهی و مراکز اسکان موقت انجام شد که منجر به یک مورد تذکر، یک مورد تشویق و چهار مورد اخطار کتبی به مراکز اقامتی به علت عدم رعایت نرخ نامه ها و ضوابط مصوب شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: از ابتدای نوروز ۹۵ تاکنون، اماکن تاریخی و فرهنگی بیت امام خمینی(ره)، سنگ نگاره های تیمره و قلعه سالار محتشم خمین، مجموعه تاریخی ذلف آباد فراهان، آتشکده آتش کوه محلات، جاذبه های طبیعی سرچشمه و باغ های گل محلات، غاز نخجیر، سراب های شازند و طبیعت تفرش بیشترین گردشگر را در استان مرکزی به خود جذب کرده اند.
حسینی خاطرنشان ساخت: اجرای تورهای استان گردی و طبیعت گردی و راهنمایی مسافران و گردشگران توسط تشکل های گردشگری، از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی طی ایام نوروز۹۵ بود.
 منبع خبر : خبرگزاری مهر
ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم