کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

اقامت مسافران نوروزی در کشور به 46 میلیون نفرشب رسید

ساری- ایرنا- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، آمار اقامت مسافران نوروزی را در کشور 46 میلیون نفر شب اعلام کرد.

مرتضی رحمانی موحد روز چهارشنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در ساری گفت که آمار اقامت مسافران در تعطیلات نوروزی سال 95 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج درصد رشد داشت.
وی افزود: این آمار اقامت مسافران مربوط به 28 اسفند 94 تا 9 فروردین ماه سال جاری است.
رحمانی موحد، رشد اقامت شبانه مسافران نوروزی را در سال جاری به خاطر خدمات رسانی مطلوب ستادهای اجرایی خدمات سفر عنوان کرد.
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: برای نظارت بر مکان های خدمات رسانی نوروزی نیز 44 هزار بازرسی از این مکان ها انجام شد.
رحمانی با اشاره به موقعیت جغرافیایی مازندران، این استان را از استان های موثر در مسافرپذیری برشمرد و افزود: موقعیت جغرافیایی این استان باعث شده تا اقامت مسافران در این خطه همه ساله روند افزایشی داشته باشد.
وی قرارگیری در جاده غرب به شرق، نزدیکی به پایتخت و مواهب طبیعی را مهمترین شاخصه جغرافیایی مازندران برای جذب مسافر و گردشگر دانست.
این مسئول با اشاره به ظرفیت های بخش خصوصی برای پذیرایی از مسافران خواهان حمایت از این بخش برای توسعه مراکز اقامتی و گردشگری شد.
** انتخاب شش شهر برتر مدیریت خدمات سفر نوروزی
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از انتخاب شش شهر برتر مدیریت خدمات رسانی به مسافران نوروزی تا پایان فروردین ماه سال جاری خبرداد.
رحمانی موحد افزود: این کار با همکاری وزارت کشور انجام می شود و شش شهر برتر حوزه خدمات سفر تا 25 فروردین ماه سال 95 انتخاب می شوند.
** شروع سفرگردشگران خارجی به ایران از 15 فروردین
رحمانی موحد همچنین گفت: با پایان تعطیلات نوروزی، موج جدید سفر گردشگران خارجی به ایران از 15 فروردین ماه سال جاری شروع می شود و خدمات لازم نیز برای پذیرایی از این مسافران در کشور فراهم است.
در تعطیلات نوروزی سال جاری (28 اسفند 94 تا هشتم فروردین 95) حدود 18 میلیون تردد در جاده های مازندران به ثبت رسید و آمار اقامت مسافران نوروزی دراستان نیز از مرز هشت میلیون نفرشب گذشت.
سال گذشته حدود پنج میلیون نفر گردشگر خارجی به ایران سفر کردند که طبق آخرین گزارش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران سهم این استان از جذب گردشگر خارجی حدود 100 هزار نفر بود.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

http://www.irna.ir/fa/News/82016786/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم