کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

مهم ترین اخبار دریایی ایران در تعطیلات نوروز

در تعطیلات نوروز امسال 80 هزار نفر از زیرساخت های گردشگری دریایی در سواحل مکران بهره مند شدند، ضمن اینکه حجم مسافرت های دریایی در استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران از بیش از 4 میلیون نفر سفر گذشت.

طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی از 25 اسفند 94 آغاز و تا 15 فروردین 95 ادامه داشت که مهم ترین هدف اجرای این طرح، کاهش مدت زمان انتظار مسافران و افزایش خدمات رفاهی در بنادر بود. در همین رابطه بالغ بر 80 هزار نفر مسافر و گردشگر از زیرساخت های گردشگری دریایی مناطق شرق استان هرمزگان از جمله خورآذینی شهرستان سیریک و بندر تیاب شهرستان میناب بهره مند شده اند.

ابراهیم ایدنی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در همین رابطه اظهار داشت: در پی استقبال گسترده میهمانان نوروزی طی چند سال اخیر از جاذبه های ساحلی شرق استان، در طرح نوروزی امسال ساماندهی شناورهای تفریحی و گردشگری در مسیرهای شرق این استان در دستور کار قرار گرفت و به همین منظور ستاد فرعی تسهیلات سفرهای نوروزی شرق استان به مرکزیت بندر سیریک راه اندازی شد. تجهیز قایق های تفریحی به جلیقه و حلقه های نجات، وسایل ارتباط رادیویی و مخابراتی و استقرار تیم های غواص و همیارناجی از جمله اقداماتی است که برای ساماندهی فعالیت های گردشگری دریایی و ساحلی شرق استان در نظر گرفته شده است.

ثبت بیش از 3 هزار و 984 سفر دریایی در بندر خرمشهر

عادل دریس مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از ثبت بیش از 3 هزار و 984 سفر دریایی در بندر خرمشهر در ایام نوروز 95 خبر داد و گفت: در مجموع تا یازدهم فروردین بیش از 47 هزار و 621 مسافر نوروزی از شناورهای تفریحی برای گشت دریایی در رودخانه های اروند و کارون بهره مند شدند. وی افزود: جابجایی این مسافران توسط 3 هزار و 984 فروند شناور تفریحی صورت گرفته است. به گفته دریس در طول ایام نوروز خوشبختانه هیچ گونه حادثه دریایی مربوط به شناورهای مسافری و تفریحی در بندرخرمشهر گزارش نشده است.

نخستین کشتی کانتینری ایران در بندر آنتورپ بلژیک پهلو گرفت

نخستین کشتی کانتینری ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سفر نخست خود به بنادر اروپا که پس از 6 سال انجام شد، در بندر آنتورپ بلژیک -دومین بندر اروپایی مسیر خود- پهلو گرفت.

کشتی کانتینربر «آذرگون» متعلق به ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که اواخر اسفند سال گذشته با تخلیه و بارگیری کالا در بندر هامبورگ، این بندر را به مقصد بلژِک ترک کرده بود در بندر آنتورپ پهلو گرفت.

ورود اولین کشتی جنرال کارگو ایران به بندر ماسان کره جنوبی

ورود اولین کشتی جنرال کارگو کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به بندر ماسان کره جنوبی با استقبال رسمی موسسه رده بندی KR و مقامات بندری ومحلی روبرو شد.

در همین زمینه کاپیتان «زحمتکش» مدیرعامل دفتر نمایندگی کشتیرانی در کره جنوبی گفت: کشتی «آبا» اولین کشتی جنرال کارگو ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است که پس از سال 2012 در بندر ماسان پهلو گرفته است.

اعلام آمادگی چین، آلمان، کره و روسیه برای سرمایه گذاری در بندر انزلی

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به فواید لغو تحریم ها برای ارتقا و توسعه عملکرد بنادر کشور گفت: پس از اجرای برجام سرمایه گذارانی از کشورهای چین، آلمان، کره و روسیه به بندر انزلی برای سرمایه گذاری و عقد قرارداد مراجعه کردند.

علی نعیمی با اشاره به فواید لغو تحریم ها در ارتقای عملکرد بندر انزلی گفت: پس از اجرای برجام سرمایه گذارانی از کشورهای چین، آلمان، کره و روسیه به بندر انزلی برای سرمایه گذاری و عقد قرارداد مراجعه کردند. به گفته وی امید است که در شش ماهه سال آینده عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی روند صعودی تری داشته باشد.

منبع خبر : خبرگزاری دنیای سفر

http://www.donyayesafar.com/n/5620

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم