جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

ششمین اجلاس بین المللی جاده ابریشم با حضور 35 کشور در آذربایجان غربی برگزار می شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگردی آذربایجان غربی گفت: ششمین اجلاس بین المللی جاده ابریشم با حضور 35 کشور در این استان برگزار می شود.

جلیل جباری روز پنجشنبه در بازدید از ظرفیت های موجود باقی مانده در مسیر جاده ابریشم در شهرستان خوی اظهار کرد: استان آذربایجان غربی از سوم تا ششم اردیبهشت ماه سال جاری میزبان برگزاری ششمین کارگروه تخصصی کشورهای عضو برنامه جاده ابریشم سازمان جهانی جهانگردی خواهد بود.
وی با بیان اینکه در این نشست که با حضور مدیران و کارشناسان مرتبط با موضوع جاده ابریشم در قالب جهانگردی و میراث خواهد بود، افزود: ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه کشورها به منظور شناسایی و معرفی مورد بحث قرار خواهد گرفت.
جباری اضافه کرد: یکی دیگر از محورهای مهم این نشست تبلیغات و بازاریابی است که مدیران و کارشناسان ظرفیت های کشور خودشان ارائه خواهند کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی همچنین گفت: در این نشست کارگاه هایی به منظور بررسی و دستیابی به هدف مشترک تشکیل خواهد شد.
وی اظهار کرد: در این نشست کشورمان برنامه ها و ظرفیت های خود را برای احیای جاده ابریشم و بررسی قابلیت ها و ظرفیت ها برای توسعه هر چه بیشتر این صنعت ارائه خواهد کرد.
جباری با اشاره به ظرفیت های شهرستان خوی که زمانی در مسیر جاده ابریشم نقش موثری را ایفا می کرد، بیان کرد: بدین منظور یک روز از این نشست به شهرستان خوی اختصاص یافته است که میهمانان شرکت کننده بناها و آثار تاریخی مربوط به این شهرستان را که در مسیر جاده ابریشم قرار دارد، مورد بحث قرار داده و از آنها بازدید خواهند کرد.
وجود کاروانسراهای متعدد در داخل شهر و بین راهی شهرستان خوی نشان از روزهای پررونق اقتصادی این شهر به هنگام عبور جاده ابریشم(ایپک یولی) از شهرستان خوی است.
پیش از اسلام شعبه ای از بزرگراه ابریشم که شرق و غرب را به همدیگر متصل می نمود، از خوی عبور می کرد.
در صدر اسلام نیز بزرگ راهی که کشورهای شبه جزیره عربستان را به ماوراء خرز، ارس، اردبیل و مرکز آذربایجان وصل می کرد، از خوی می گذشت.
شهرستان 375 هزار نفری خوی در 134 کیلومتری ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی واقع است.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

http://www.irna.ir/fa/News/82025310/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم