جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

تفرش؛ نگینی در دل کوهستان

تفرش شهری کوچک در 246 کیلومتری جنوب غرب تهران است؛ در همسایگی ساوه و قم. اگر از تهران عازم تفرشید، به بزرگراه ساوه یا بزرگراه قم رفته و در هر دو حالت، پیش از رسیدن به سه راه سلفچگان، خروجی جاده تفرش را که با یک تابلو مشخص شده در پیش بگیرید. چنانچه از شهرهای دیگر قصد سفر به این شهر را دارید، می‌توانید به قم آمده و سپس از آنجا به تفرش سفر کنید. برای سفر از شهرهای جنوبی و غربی کشور به تفرش هم می‌توان پس از رسیدن به اراک از طریق جاده دیگری که به جاده نقره کمر معروف است وارد تفرش شد. اقلیم تفرش، سرد کوهستانی است و آب و هوای آن در تابستان معتدل و در زمستان گاه بسیار سرد است.

برای اقامت در این شهر یک هتل، ‌یک مهمانسرا و آپارتمان‌هایی که از سوی دانشگاه در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد، وجود دارد.از جمله جاذبه‌های این شهرستان می‌توان به منطقه شکار ممنوع بازرجان، درختان کهنسال تفرش، قنات‌ها، چشمه آب معدنی آب گراب و کوه‌هایی که گرداگرد شهر گسترانیده شده‌اند و فرصتی بی‌نظیر برای کوهنوردی به گردشگران و علاقه‌مندان به این ورزش قرار می‌دهند، اشاره کرد. همچنین غار امجک، غار علی خورنده، غار گاوخور، روستای تراران، روستای بازرجان، روستای طا، روستای کهک، روستای کوهین، روستای کبوران، روستای جلایر، روستای سرآبادان، روستای خانک، روستای کندج، سنگ نگاره‌های تفرش، قلعه‌های تفرش، چهار‌تاقی کبوران، شهر زیرزمینی دستکن ترخوران، موزه آب انبار بلور، کاروانسرای خانک، ‌برج تاریخی وثوق، خانه ضیائیه، حمام قائمیه، ‌مسجد جامع ششناو و آرامگاه پروفسور حسابی از جمله دیگر دیدنی‌های تفرشند. در پایان سفر به این شهر زیبا سوغاتی فراموش نشود؛‌ ظروف مسی، لبنیات محلی، نان قندی و نان لواش محلی، ترشی‌های محلی، گردو بادام و سنجد و نیز عسل تفرش به عنوان بهترین سوغات این شهر، در کنار خاطرات فراموش نشدنی، ‌ارمغان شما از این سفر خواهند بود.

منبع خبر : خبرگزاری دنیای اقتصاد

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم