کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

بافت تاریخی شوشتر با مشارکت شهرداری احیا می شود

تهران - ایرنا- بافت تاریخی شوشتر با مشارکت پایگاه میراث فرهنگی و شهرداری این شهرستان احیا و ساماندهی می شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، طی توافق رییس پایگاه سازه های آبی ـ تاریخی شوشتر با شهرداری این شهرستان قرار است که شهرداری واحدی را با نظارت میراث فرهنگی برای ساماندهی بافت تاریخی شوشتر ایجاد کند.
به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، بیژن حیدری مدیر پایگاه سازه های آبی ـ تاریخی شوشتر گفت: از آنجا که بافت تاریخی شوشتر از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، پس از جلسات مکرر با شهرداری شوشتر و اهالی بافت تاریخی، قرار شد که در مرحله اول واحدی برای حفاظت و احیاء بافت تاریخی شوشتر در شهرداری ایجاد شده و پس از آن با مشارکت مردم و همکاری شهرداری، ساختمان ها و معابر ساماندهی و احیا شوند.
حیدری با اشاره به آغاز اقدامات ساماندهی بافت تاریخی شوشتر از سال گذشته افزود: اقدامات مربوط به احیا و ساماندهی بافت تاریخی شوشتر در هیات راهبردی پایگاه جهانی شوشتر و همچنین شورای فنی استان خوزستان بررسی و تمامی اقدامات شهرداری در این خصوص با نظارت میراث فرهنگی انجام خواهد شد.
به گفته وی، اکنون همکاری های بسیار خوبی با مسوولان شهری شوشتر و انجمن های مردم نهاد وجود دارد به طوری که پایگاه جهانی سازه های آبی ـ تاریخی شوشتر با همکاری انجمن های میراث فرهنگی توانسته در ایام نوروز حدود 40 هزار بروشور با فرمت و اطلاعات کاملا متفاوت تهیه و میان بازدیدکنندگان توزیع کند.
وی افزود: درحال حاضر 10 هزار جلد کتابچه راهنمای گردشگری شوشتر با مشارکت انجمن های دوستداران میراث فرهنگی شوشتر منتشر شده است که این اتفاق نشان از تعامل دوسویه میراث فرهنگی با مردم، انجمن های میراث فرهنگی و مسوولان شهری دارد.

منبع خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

http://www.irna.ir/fa/News/82030112/

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم