کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

توسعه همکاری های گردشگری و برگزاری تورهای تلفیقی ایران و قبرس

در دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و آنجلوس لوبینزو رئیس سازمان گردشگری قبرس، توسعه همکاری های گردشگری و برگزاری تورهای تلفیقی ایران و قبرس مورد تاکید دو طرف قرار گرفت.

به گزارش میراث آریا(chtn) مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با "آنجلوس لوبینزو" رئیس سازمان گردشگری کشور قبرس، گفت: امکان انجام برنامه های مشترک در محورهای مختلف و به ویژه در بخش گردشگری بین دو کشور وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه پس از توافق جمهوری اسلامی ایران با 1+5 و لغو تحریم های ناعادلانه، برنامه ریزی های گسترده ای در بخش های مختلف اقتصادی صورت گرفته است، تاکید کرد: ما تلاش می کنیم از همه ظرفیتها برای توسعه اقتصادی استفاده کنیم و از جمله مهمترین مواردی که مورد تاکید و توجه دولت است می توان به صنعت گردشگری اشاره کرد، با وجود جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی، زیارتی و امکانات بسیار مناسب در بخش گردشگری سلامت، برنامه ریزی بلندمدت ما برای افزایش تعداد گردشگران ورودی آغاز شده است.
معاون رئیس جمهور تصریح کرد: گسترش بیش از پیش تسهیلات صدور ویزا، ایجاد و احداث اماکن اقامتی مناسب برای گردشگران خارجی، گسترش حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای و توسعه و تجهیز شبکه فرودگاهی کشور از جمله برنامه هایی است که در دستور کار قرار گرفته و در حال پیگیری است.

وی اضافه کرد: ارتقاء سطح کیفیت خدمات نیروی انسانی فعال در تاسیسات گردشگری و اماکن اقامتی با استفاده از ظرفیتهای موسسات داخلی و بین المللی از دیگر برنامه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه دفاتر اطلاع رسانی گردشگری در 40 کشور که به عنوان کشورهای هدف گردشگری شناسایی شده است، ایجاد می شود، یادآور شد: تبادل دانش و تجربیات با کشورهای موفق در حوزه گردشگری می تواند در توسعه و گسترش این صنعت تاثیر بسزایی داشته باشد.

سلطانی فر همچنین به فراهم بودن زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی کشورهای مختلف در حوزه گردشگری و به ویژه در بخش توسعه اماکن اقامتی و هتلها، اشاره کرد و افزود: ما آمادگی ایجاد شرایط مناسب برای همکاری بخش خصوصی دو کشور در زمینه برگزاری تورهای گردشگری را داریم.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: تهیه گزارش و معرفی ظرفیتهای گردشگری ایران و قبرس به مردم دو کشور در توسعه صنعت گردشگری بسیار موثر است و ما آماده میزبانی از رسانه ها و خبرنگاران کشور قبرس هستیم.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: اجرای تورهای تلفیقی ایران و قبرس، از جمله زمینه های مناسب همکاری بین دو کشور است.

وی در پایان بر تعیین کمیته کاری برای تحقق موارد همکاری بین دو کشور تاکید کرد.

ترکیب دو مقصد ایران و قبرس تجربه بسیار خوبی برای گردشگران به همراه خواهد داشت
در ادامه این دیدار  "آنجلوس لوبینزو" رئیس سازمان گردشگری کشور قبرس با بیان اینکه برای نخستین بار به ایران سفر کرده است گفت: متاسفانه در این سفر که به منظور بررسی شرایط و زمینه های همکاری صورت گرفته است، امکان بازدید از سایر شهرهای ایران برای ما وجود ندارد.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک برای بازدید از جاذبه های ایران دوباره به این کشور سفر خواهم کرد.

رئیس سازمان گردشگری قبرس با ابراز امیدواری نسبت به افزایش همکاری های دو کشور در بخش گردشگری تصریح کرد: سرمایه گذاری در بخش گردشگری یکی از مهمترین موضوعات و زمینه های همکاری است که می تواند یک گام موثر در توسعه همکاری های گردشگری ایران و قبرس باشد.

لوبینزو با تاکید بر پیشنهاد معاون رئیس جمهور در خصوص برگزاری تورهای رسانه ای و تورهای تلفیقی، گفت: برگزاری تورهای تلفیقی زمینه همکاری بسیار مناسبی بین ایران و قبرس است و ما در این زمینه تجربیات موفقی داریم، ترکیب دو مقصد ایران و قبرس برای گردشگران تجربه بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.

وی در پایان از آمادگی قبرس برای تبادل تجربیات و ارائه آموزشها در زمینه مدیریت هتلداری و گردشگری خبر داد.

منبع خبر : خبرگزاری میراث آریا

http://www.chtn.ir/Default.aspx?tabid=84&articleType=ArticleView&articleId=108811

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم