کاربر میهمان خوش آمدید ورود مشاوره تلفنی ۲۲۹۷۶۰۰۳-۰۲۱
جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

تسهیل خطوط جاده‌ای، ریلی و هوایی راه ابریشم

رئیس سازمان میراث فرهنگی مطرح کرد

معاون رئیس جمهور با اشاره به «ابتکار شیان» برای تسهیل خطوط جاده‌ای، ریلی و هوایی جاده ابریشم در جهت احیای کاروانسراها و ابنیه‌های قدیمی برای جذب گردشگر گفت: جاده ابریشم به عنوان نگین مسیر طلایی باستان بوده که ایران و چین قلب تجارت جهان را داشتند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، مسعود سلطانی‌فر درششمین اجلاس بین‌المللی برنامه راه ابریشم که 16 کشور جهان در آن حضور داشتند در پیامی اظهار داشت: راه ابریشم به عنوان نماد صلح، پیشرفت و تبادلات دوستانه برای کشورهای حوزه راه ابریشم حائز اهمیت است.

وی ادامه داد:‌ در این میان نقش محوری جمهوری اسلامی ایران در کمربند جاده ابریشم به عنوان نگین مسیر طلایی باستانی و نقطه تعادل و مرکز ثقل توسعه امنیت و منطقه ژئواکونومیکی خاورمیانه بر هیچ کس پوشیده نیست.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: دیرگاهی بود که ایران بزرگ و چین در این جاده استراتژیک نقش قلب تجارت و فرهنگ جهان کهن را ایفا می‌کردند.

سلطانی‌فر ادامه داد: باور داریم هر گامی برای احیای ظرفیت‌های گردشگری منطقه برداشته شود در نهایت به سود ایران و سایر کشورهای دوست و همسایه خواهد بود. بدون شک استفاده از ظرفیت‌های این کمربند فرهنگی و اقتصادی برای همه کشورهایی که در این مسیر قرار دارد سودمند است و احیای جاده ابریشم فرصت‌های بسیاری بویژه در عرصه گردشگری در کشورهای این مسیر از جمله ایران فراهم می‌کند.

وی افزود: در این راستا سازمان میراث فرهنگی اقدامات پژوهش و علمی جامعی در این رابطه برای این جاده انجام داده است و آمادگی دارد تا این پروژه را به صورت مشترک با کشورهای مسیر جاده ابریشم بویژه کشور چین ادامه دهد که خوشبختانه در سال 2015 و در اجلاس وزرای گردشگری کشورهای حاشیه جاده ابریشم در «شیان» چین برگزار شد و در آن «ابتکار شیان» به امضا رسید.

رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی در تشریح «ابتکار شیان» توضیح داد: در این ابتکار سه محور تبلیغات و بازاریابی جاده ابریشم برای جذب توریست، احیای کاروانسراها و ابنیه قدیمی برای جذب گردشگری در حاشیه جاده ابریشم و تسهیل خطوط جاده‌ای، ریلی و هوایی نیز مورد توافق قرار گرفت.

وی در ادامه عنوان کرد:‌ همچنین در سفر رئیس جمهوری چین به تهران احیای راه ابریشم جدید مسیر نوینی از همکارها را با چشم‌اندازهای جدید ترسیم و به چارچوب ابتکار «یک کمربند، یک جاده» تاکید شد.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم 

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/02/04/1055490

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم