جستجوی هتل
از تاریخ
به مدت

انتشار کتاب «ایران، سفرگردشگری» به زبان روسی

 مسکو - ایرنا - کتاب «ایران، سفر گردشگری» برای آشنایی مخاطبان روس با جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی و باستانی جمهوری اسلامی به زبان روسی منتشر شد.

به گزارش ایرنا، کتاب «ایران سفر گردشگری» که با حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه، چاپ شده در 140 صفحه توسط انتشارات «وچه» روسیه منتشر شده است.

مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو در مقدمه کتاب نوشته است: در شرایطی که روابط همه جانبه ایران و روسیه رو به افزایش است، شناخت متقابل جامعه و مردم دو کشور همسایه از یکدیگر بیش از گذشته اهمیت یافته است. 

وی افزوده است: در این کتاب تلاش کردیم، نکات جالب در مورد شهرهای ایران، مناطق دیدنی و اماکن مذهبی، عبادتگاه ها و پارک های طبیعی و مراکز دیگر گنجانده شود.

در بخش دیگر این مقدمه آمده است: واقعیت هایی از تاریخ ایران زمین، نظام حکومتی، خصوصیات اقلیمی و طبیعی، اقتصادی، فرهنگی و انسانی بگونه خلاصه نیز بیان و تشریح شده است. 

کتاب تازه انتشار به زبان ساده اماکن مذهبی و تاریخی ایران را از جمله بارگاه امام رضا(ع)، حرم حضرت معصومه (س)، شاهچراغ و مجموعه کاخ های تخت جمشید، باغ ارم، مقبره سلطانیه با تصاویر رنگی معرفی کرده است.

معرفی رودهای بزرگ همچون زاینده رود و کارون و کوههای مرتفع همچون البرز، معرفی شیرینی ها و غذاهای ویژه ایرانی نیز از دیگر بخش های کتاب ترجمه شده به زبان روسی است.

کتاب ایران، سفر گردشگری نخستین اثر جامع به زبان روسی برای جذب گردشگران روس به ایران است و انتشار آن در چارچوب برنامه های سفارت جمهوری اسلامی در مسکو برای توسعه این بخش مهم صورت گرفته که تاکنون نیز چندین همایش گردشگری با شرکت مقام های مسئول و دست اندرکار این صنعت از ایران و روسیه و نمایندگان شرکت های تورگردان روسی در مسکو برگزار کرده است.

منبع  خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) 

http://www.irna.ir/fa/News/82047800/ 

ورود به سفرهای طلایی
نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود را وارد نمایید
فراموشی رمز عبور
ثبت نام
newsletter
سفرهای طلایی بهره‌مندی تا ۷۰٪ تخفیف، با عضویت در خبرنامه سفرهای طلایی

 سامانه رزرو هتل سفرهای طلایی، به شما این امکان را می‌دهد تا از بهترین قیمت هتل‌ها در سطح ایران، در کوتاه‌ترین زمان مطلع شوید.


برای اطلاع از بهترین تخفیف‌های هتل‌های ایران ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. 

ممنونم، بعدا عضو می‌شوم